OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Neporazitelný Vabroušek je podesáté mistrem republiky, vítěznou ironmanskou premiéru zažila Hostinská

Nejlepší český ironman Petr Vabroušek suverénně potvrdil roli hlavního favorita a díky triumfu v sobotním závodě TUFO Moraviaman získal svůj jubilejní desátý titul mistra republiky na dlouhých tratích. Cílem proběhl s dcerkou v náručí. Mezi ženami se stala národní šampionkou Petra Hostinská.

Vabroušek

Vabroušek vyhrál po necelých devíti hodinách s luxusním náskokem před Slovákem Jozefem Vrábelem. Až 18 minut po vítězi doběhl do cíle třetí Rudolf Cogan z Nové Paky.

Od roku 1998 se na tratích ironmana konalo deset republikových šampionátů a všechny mají v kolonce vítěze stejné jméno. Petr Vabroušek. Železný král i letos dobíhal do cíle stejně stylově jako před rokem, s dvouletou dcerkou v náruči. „Viděl jsem, že už se probudila, tak jsem to prostě udělal. Naplánované dopředu jsem to ale neměl,“ smál se profesionální závodník, který letos oslaví 40. narozeniny.

Na ironmanské trati se díky spolupráci České triatlonové asociace a Slovenské triatlonové unie bojovalo nejen o českého mistra, ale také o mistra Slovenska a celkového česko-slovenského mistra. Podnik byl zároveň třetím dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu.

Předpovědi meteorologů na ochlazení se nepotvrdily a více než čtyři stovky triatletů, což bylo nejvíce v historii tohoto závodu, čekaly náročné podmínky. V tropických vedrech absolvovali 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu.

„Myslím, že jsme ze sebe vydali všichni maximum. Na kole hodně foukalo, při běhu jsme zaplatili za vysoké tempo z kola. Bylo strašné horko,“ popisoval klání Vabroušek. Toho kromě titulu těšil ještě jeden fakt. V cyklistické části pokořil traťový rekord a získal dopředu vyhlášenou prémii v podobě nového kola. I proto mluvil o zběsilém tempu v prostřední fázi závodu.

Hostinská

Vrábel se ho držel do 130. kilometru, pak se Vabroušek rozhodl ke klíčovému nástupu. A to už bylo pro jeho pronásledovatele příliš. „Šlo nás po té prémii víc, takže mě těší, že se mi to povedlo,“ řekl. Sám, aby ještě více zvýšil ostatním motivaci, vypsal bonus pro nejrychlejšího plavce a běžce. Nejlepšímu v první disciplíně daroval plavecké brýle, nejlepšímu v běhu zase kompresní podkolenky. Vabroušek si při svých deseti titulech stále drží na hlavní akci domácí sezony neporazitelnost. „Tohle neomrzí, i když vím, že to soupeře už asi štve. Ale dřív nebo později se jednou dočkají, vím, že to nebude trvat věčně. Dokud však vyhrávám, užívám si dosyta každé vítězství,“ dodal.

Z triumfu měla upřímnou radost také novopečená absolventka ironmana Petra Hostinská. Členka HISPORT Teamu vyhrála v čase 10:36:59,3. „Úplná euforie, já jsem to vůbec nečekala. Byl to můj první ironman,“ radovala se unavená vítězka v cíli. „Mám zde spoustu přátel a kamarádů, kteří mne povzbuzovali podél trati. Moc jim děkuji. Trošku to bolelo, ale pokud budu schopna, oslavíme to už tady a pivem,“ dodala zvesela a těšila se na pořádné oslavy premiérového titulu z prvního náročného ironmana.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.