OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MS v Adventure Race 2013 - Kostarika - NEJNÁROČNĚJŠÍ ZAVOD NA SVĚTĚ

850km vzdušnou čarou = 1000km na trati ; 2.12.-20.12.2013 ; 10 dní NON-STOP
25 zemí a 60 reprezentačních čtyřčlenných týmů (min. 1 žena)
Trek, MTB, OB, kajak, raft, plavání, lezení, HighMountain, canyoning, coasteering, in-line, jumary ...
0 až 40 st.C; 0 až 3000m.n.m.; vlhkost až 90%

Dva české týmy se kvalifikovaly ze SP a loňského MS.
OpavaNet/Accom/Salomon-Suunto (Barbora Valkova - Jaroslav Krajník - Tomáš Petreček – Tomáš Vaněk)
Salomon-Suunto/Nutrend/S21 (Radka Brožková - Marek Navrátil - Pavel Štryncl - Roman Šinkovský)

A jaká je strategie českého týmu OpavaNet/Accom/Salomon-Suunto? „Věříme, že zde nebude rozhodovat rychlost v prvních dvou třech dnech, ale vytrvalost, fyzická a psychická odolnost a kvalitní navigace. Adventure race je týmový sport a my se budeme snažit vytěžit maximum z týmové spolupráce. Jedeme v silné sestavě a máme mnoho zkušeností z předchozích let. Rádi bychom zaútočili na příčky do desátého místa," prozrazuje Tomáš Petreček.

survival

Předzávodní informace od závodníků:
Očekávají se dlouhé etapy jednotlivých disciplín: Jedna treková etapa trvá např. 2,5 dne. To je čas celého českeho AR. Při kajacích mají závodníci dávat bacha na krokodýly a v džungli na hady. Bude to těžký závod a plánujeme dorazit do cíle v úterý za 7 dní a nocí.

Přesná trasa bude známa až 24 hodin před závodem, do té doby je utajená. Poté dostanou týmy popis závodu a mapy se zaznamenanými kontrolními body.

Všechny etapy budou dlouhé a na to je třeba se připravit. Různorodost teplot od 0st. do + 36st. v kombinaci s vysokou vlhkostí je zásadním aspektem závodu, na který je třeba brát zřetel. V neustálé vlhkosti dostávají zabrat obzvlášť chodidla, která se při zanedbání péče můžou proměnit v rozmoklé papuče. Postup dále potom není možný a mnoho zkušených závodníků už muselo na základě toho závod vzdát. Přicházejí také častěji záněty šlach, které způsobují nesnesitelnou bolest. Trocha štěstí se bude hodit každému, alespoň pro to, aby tým nebyl zastaven kvůli neočekávaným těžkostem před časovou bránou. Týmy, které nestihnout dané časové limity, nebudou moci bojovat o umístění v top 10, možná ani top 20.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.