OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

NEJNÁROČNĚJŠÍ ZAVOD NA SVĚTĚ

MS v Adventure Race 2014 - Ekvádor 
720km vzdušnou čarou = 1000km na trati ; 9.11.-17.11.2014 ; 9 dní NON-STOP
19 zemí a 51 reprezentačních čtyřčlenných týmů (min. 1 žena) Video - trasa MS
Trek, MTB, OB, kajak, raft, plavání, lezení, HighMountain, canyoning, coasteering, jumary ...
-10 až 30 st.C; 4800 až 0 m.n.m.; vlhkost až 90%

V průběhu závodu nebudou povinné zastávky. Pouze tzv. "dark zones", kdy určité části tratě (může to být řeka s peřejemi, prales s bahnem, hady či krokodýly apod.) jsou v noci zavřené. Tzn. že pokud tým dorazí na začátek takového úseku po předem určeném limitu, tak zde musí bivakovat a bude "vpuštěn" až po svítání.

Většina týmů věnovala alespoň několik dnů aklimatizaci v horách, ale z poslední třetiny závodu mají někteří zkušení závodníci ještě větší strach. Amazonská džungle, vedro, vlhko, hadi, ... Zde se m.j. budou závodníci pohybovat bez map, pouze s pro tuto část povolenou GPS. Hledat si vlastní cestu v tomto prostředí bude obtížné. Najít trasu mezi vodními toky a zvířecími stezkami v takovém terénu... Když v GPS máte jen příští kontrolní bod...

Poslední etapa by měla být kajakářská. Z přílivových magrovníkových bažin (močálů, rašelinišť) jde strach. Loni v Kostarice některé týmy v podobném terénu ztratily až dva dny!

Velká část závodu se navíc odehrává ve vysoké nadmořské výšce do 4800 m.n.m.

DEN -0: AKLIMATIZACE
Zprávy z Ekvádoru: Máme za sebou dvě noci ve výšce cca 3200 m.n.m. První den proběhla aklimatizace a test nových kol od Specialized. Nadmořská výška je zatím na výkonu citelná. Dnes jsme absolvovali aklimatizační trek 30 km v okolí sopky Corazon do výšky nad 4300 m.n.m, kde nás zastihlo nepříjemné krupobití. Teploty se i během dne dokážou v této výšce velmi rychle a výrazně změnit. Zítra plánujeme přespání až ve 4800m.n.m. Pokud vše bude probíhat v pořádku, zvažujeme v této výšce přespat i dvě noci (předpověď počasí není příliš přívětivá).

Blackhill Tým

CZE BLACK HILL/OpavaNet (46)
JAROSLAV KRAJNÍK, Pavel Kurz, Tomáš Petreček, Dagmar Svěráková

Salomon

CZE Salomon/Suunto-Nutrend (47)
ROMAN ŠINKOVSKÝ, Marek Navrátil, Pavel Štryncl, Radka Brožková

TZ www.caes.cz - foto: ČAES

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.