OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nadvláda Vabrouška pokračuje, v Piešťanech za extrémního vedra ovládl závod Slovakman 226

Český triatlet Petr Vabroušek si na česko-slovenské půdě doběhl pro své další prvenství v dlouhém triatlonu a prodloužil svou sérii neporazitelnosti na ironmanských tratích. Tentokrát úřadoval ve čtvrtém dílu Českého poháru FORD CZECHMAN TOUR, když na Slovensku ovládl piešťanský podnik s názvem Slovakman 226. Ženám dominovala domácí Alena Stevens-Sinayová.

Slovakman

V prestižním sobotním klání nechyběla česká ani slovenská špička a startovní listina s více než 200 jmény čítala triatlonisty z Rakouska, Maďarska, Itálie, Nizozemí, Chorvatska, Francie či USA. Domácí i světovou konkurenci dokázal Čech Vabroušek porazit v čase 8:52:31,7.

„Zatím každý svůj start na domácích dlouhých tratích jsem proměnil ve vítězství,“ připomněl v cíli spokojeně tradiční šampion. „Trvá to už čtrnáct let, což není krátká doba. A mě to samozřejmě těší,“ dodal. Za ním skončil krajan Jan Oppolzer, třetí pak o jedenáct minut pozadu další český závodník Lukáš Krpec. Už tak velice náročný závod na 3,8 km plavání, 180 km jízdy na kole a 42,2 km běhu ztížilo ještě extrémně horké počasí s teplotami přes 36 °C ve stínu.  „Tohle byly extrémní podmínky, které nesvědčí těžkotonážním závodníkům jako já. I proto spousta soupeřů vzdala. A i proto se časy pohybovaly daleko od osobních rekordů,“ přiznal Vabroušek.

Vabroušek

Podle Vabrouška rozhodlo to, co se v triatlonovém jazyce všeobecně traduje: „Vyhrál ten, který nejmíň zpomalil,“ usmál se velezkušený závodník stáje TRI LIFE. Strategii ujet v cyklistickém úseku se mu však nepodařilo naplnit, a tak pochopil, že na kole závod nerozhodne. Navíc tentokrát podcenil i svůj informační systém a místo Oppolzera s Krpcem bral za své nejbližší pronásledovatele čtvrtého Kristla s pátým Vrábelem. „Mohlo tak dojít k paradoxu, že kdyby mě Oppolzer v posledním okruhu předběhl, nezávodil bych s ním a nechal bych ho běžet dál. Myslel bych si, že je o kolo pozadu,“ řekl.

Vabroušek, česká ironmanská jednička, zatím prožívá skvělou sezonu. Na domácí půdě vyhrává jednu akci za druhou, na evropské scéně se pravidelně umisťuje v první desítce. Naposledy koncem července skončil v Curychu na 9. místě. „Ale je to můj standard. Nic výjimečného,“ pronesl skromě.

Otec dvou dětí plánuje nyní rodinnou dovolenou a od triatlonu si trochu odpočine. Poté chce absolvovat ještě dvě ironmanské tratě, než v září naskočí do kratších závodů. 20. října se pak znovu zúčastní havajského Ironmanu, který je brán za vůbec nejprestižnější triatlonový podnik na světě. „Je to pro nás jako Wimbledon pro tenisty nebo Tour de France pro cyklisty,“ zdůraznil Vabroušek. „Vážím si každé účasti na Havaji a je to pro mě opravdu velká čest. Ale je to ještě pořád hodně daleko. A zatím o tom vůbec nepřemýšlím,“ uzavřel.

Závod žen opanovala Slovenka Alena Stevens-Sinayová s naprosto suverénním náskokem v čase 10 hodin, 30 minut a 55 vteřin. Dlouhé desítky minut slavila sama, než se v cíli objevily další soupeřky. „Jsem naprosto šťastná a spokojená,“ zářila nadšením. „Závod to byl strašně těžký. Ale mě hnali dopředu fanoušci a já jim za to chci strašně moc poděkovat,“ dodala vítězka.

Výsledky: Slovakman 226, 4. díl ČP FORD CZECHMAN TOUR v dlouhém triatlonu:

Muži: 1. Petr Vabroušek (TRI LIFE) 8:52:31,7, 2. Jan Oppolzer (HISPORT Team) 8:55:54,8, 3. Lukáš Krpec (Rocktechnik Triatlon) 9:03:31,5, 4. Filip Kristl (SR/New-wave multisport) 9:06:29,7, 5. Jozef Vrábel (SR/Moraviaman team Otrokovice) 9:12:36,4, 6. Lukáš Polan (TRI LIFE) 9:18:50,4.

Alena Stevens-Sinayová

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.