OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na Mallorce začíná kvalifikace jachtařů do Ria

V pondělí 28. března začíná na Mallorce regata olympijských tříd „47 Trofeo Princesa Sofia IBEROSTAR“, která je poslední možnou kvalifikací na olympiádu do Ria pro české jachtaře. Na olympiádě startuje v každé třídě pouze jedna loď z každé země, navíc je počet míst velmi omezen. Všichni naši reprezentanti zde pilně trénovali a jsou připraveni bojovat o co nejlepší umístění. Veronika Kozelská Fenclová, která jako jediná má již účast v Riu jistou, se připravovala ve třídě Laser Radial se svou singapurskou sparing partnerkou. Testovala novou loď a pro závod si vylosovala šťastnou třináctku, kterou má nalepenou na přídi. Novou plachtu testoval také Ondřej Teplý, který zde má šanci kvalifikaci ve třídě Finn do Ria vyjet, stejně jeho jeho bratr Viktor na Laseru nebo Karel Lavický na prkně RS:X. Závodit budou také Štěpán Novotný ve třídě Laser, Michael Maier na Finnu a junioři: ve třídě Laser bratři Halouzkové a ve třídě Laser Radial Martina Bezděková.

foto: Skořepová

„Největší konkurenti jsou Rusové,“ říká Ondřej Teplý, „zbývá pouze jedno místo, o které se zde bude prát asi šest zemí. Rusů je zde šest a nebojí se použít zakázanou týmovou jízdu. Už za to byli i diskvalifikováni. Ale šance tu je,“ nevzdává se. O dvě místa ve třídě Laser bude bojovat jeho bratr Viktor. „Největší šanci má Rusko, ale Viktor je na tom také dobře,“ soudí jeho chorvatský trenér Luka Radelič, „ale ve hře je dalších pět nebo šest zemí, stát se může cokoli,“ dodává. Karlovi Lavickému by vyhovoval spíš silnější vítr: „Podmínky jsou tu těžké, vítr se hodně točí, mění směr i sílu. Kdyby přišla stabilní silná mořská bríza, měl bych určitě šanci,“ doufá účastník olympiády v Londýně.

foto: Skořepová

Závodit se bude až do pátku, v sobotu 2. dubna jsou v plánu medailové rozjížďky pro deset nejlepších v každé třídě.

foto: E. Skořepová

Eva Skořepová - PR manažerka Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.