OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na Mallorce se dnes začíná naostro

Čeští jachtaři jsou připraveni

První letošní velká regata olympijských tříd začíná dnes na Mallorce. Na startu se sešlo 900 závodníků z 56 zemí. Nechybí ani čeští reprezentanti. Především jsou to olympionici Viktor Teplý ve třídě Laser a Karel Lavický ve třídě RS:X. Nechybí ani ve Ondřej Teplý, loňský juniorský vicemistr světa ve třídě Finn. A pak zde startují mladí nadějní jachtaři, které sní svůj olympijský sen pro Tokio 2020, případně pro hry v roce 2024.

Ondra Teplý

Vůbec poprvé spolu pojedou dvě dívky na akčním skifu 49erFX Slovenka Dominika Vaďurová a Češka Sára Tkadlecová. „Sobotní trénink byl opravdu přísný, byly jsme rády, že máme na hlavách helmy. Několik kotrmelců a převrácení v bláznivých vlnách a silném větru stálo za to. V takových podmínkách jsme spolu ještě nikdy nejezdily, ale zjistily jsme, že nám to celkem jde. Na závod se těšíme a jsme připravené,“ uvedly.

Pak je zde tříčlenná skupina Laseristů ve složení Štěpán Novotný, Jakub Halouzka a Jiří Halouzka. „Štěpán měl ještě včera horečku a ležel, nad jeho startem stále visí otazník,“ řekl šéftrenér české reprezentace Michael Maier, který zároveň také bude závodit ve třídě Finn. Ve třídě Laser Radial tentokrát neuvidíme 12. ženu z Ria a devátou z Londýna Veroniku Kozelskou Fenclovou, která je těhotná a dává si letos pauzu.

Na Mallorce se bude závodit až do pátku, v sobotu 1. dubna se pojedou medailové jízdy. doufejme, že v nich uvidíme i české závodníky.

Nejdůležitějším závodem sezony bude pro všechny naše reprezentanty kromě mistrovství světa jednotlivých tříd Test Event, který se pojede v srpnu v dánském Aarhusu, na místě, kde se již příští rok bude konat první kvalifikační regata na OH 2018. Z celkového počtu zde bude rozděleno nejúspěšnějším zemím 40 % nominací do Tokia.

TZ a foto: PR Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.