OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Na Lipně se v neděli bude bojovat o tituly mistrů republiky ve sprint triatlonu

V neděli 19. srpna se na Lipně v jižních Čechách koná mistrovství republiky ve sprint triatlonu. Závod je také pátým dílem Českého poháru v olympijském triatlonu a na startu nebude chybět ani kvarteto českých olympioniků Jan Čelůstka, Přemysl Švarc, Radka Vodičková a Vendula Frintová.

Na Lipně se bude závodit na tratích sprintu, na triatlety čeká 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a na závěr 5 kilometrů běhu. Plavat se bude u pláže u Mariny Lipno. Trať kola je vedena směrem na přehradu Lipno a dále na Přední Výtoň. Běh je pak v plánu po cyklistické stezce přes Marinu Lipno, směrem ke kempu.

Premiéru v Českém poháru zažijí i tři nevidomí sportovci, kteří se závodu na Lipně zúčastní díky spolupráci České triatlonové asociace a sdružení Jeden na jednoho.

Závod je vypsán pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Nechybí ani soutěž klubů a oblíbená soutěž rodin. Sprint triatlon na Lipně je také součástí devítidenního festivalu s názvem Lipno Sport Fest, díky tomu budou na triatlonovém MČR přítomni i Kateřina Neumannová a Martin Doktor.

„Na Lipně by měl být i Roman Šebrle, který dokonce chtěl závodit a vyzkoušet si triatlon. Jenže zranění na olympiádě mu plány překazilo,“ řekl hlavní pořadatel Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz, který se těší na skvělou diváckou kulisu.

„Má být krásně, navíc na Lipně je na dovolené hodně lidí, takže závod bude mít fantastickou atmosféru. Čtyři olympionici jsou navíc velkým lákadlem,“ dodal Dvořák.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.