OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MS v Adventure Race 2014 - Ekvádor - 1-2 den a noc

Pokud si myslíte, že uběhnout 42 km maraton nebo odjet 100 km MTB - maraton je výkon, tak při MS v Adventure Race absolvují závodníci takových maratonů více než deset a dokonce v nadmořské výšce blížící se 5000 m.n.m.

1. etapa: 30km horský trek. Start ve 3500 m.n.m. - trek do 4800 m.n.m. a sestup 3000 m.n.m. ve východní části vrchoviny And v okolí Sopky Antisana Volcano (5758 m), pokryté ledem. Náročná etapa jak mapově, tak nedostatkem kyslíku a lávovým podkladem s lávovými proudy - podobné "Chůzi na Měsíci". Týmy byli varovány, na pukliny ve skále, které jsou skryty pod hustou vegetací.

2. etapa: MTB 70km, během které závodníci sklesali 1800 výškových metrů.
Týmy sestoupíly neuvěřitelných 1800 m na svých kolech podél řek, které se vlévají do Amazonky. Sestup je přes více ekosystémů. Začínají ve velehorách horách a sestoupily do "Cloud Forest" na západní straně And.
Podle předpokladů za to hned po startu vzali největší favorité a už v této druhé etapě se na čele od ostatních oddělila čtveřice týmů. Novozélandští Seagate, francouzští Caffte UPS Maurien/Vanois (bývalí Thule), domácí Movistar a britští Adidas TERREX. Švédští Haglöfs Silva, kteří pravidelně patří k favoritům, museli ze závodu odstoupit kvůli pádu jejich členky v první cyklistické etapě. Potkal je tak stejný osud jako na loňském mistrovství.

Naši rozjeli závod skvěle, tým Black HILL/OpavaNet byl chvíli klasifikovan na výborném 8. místě. Další český tým bohužel hlásí smutné zprávy. Zdá se, že Pavel Štryncl musel kvůli zranění na levé ruce odstoupit ze závodu a tým Salomon/Suunto-Nutrend pokračuje už jen ve třech, mimo oficiální klasifikaci.

3. etapa: 50km trek ze 1500m.n.m. do 3500m.n.m. Trek je plný úzkých horských pěšin, technicky náročný a plný polorozpadlých visutých mostů, místo kterých museli závodníci ukotvit vlastní lana a jištění.

4. etapa: MTB 150km,jako na houpačce: 2x ze 2000 do téměř 4000m.n.m.
Na CP 10 se musí závodníci povinně vyfotit, protože to se nachází v zeměpisné šířce nula na rovníku.
Tým Black HILL/Opavanet je v těchto chvílích klasifikován na 14. místě, avšak v jeho bezprostřední blízkosti se pohybuje mnoho týmů a do konce závodu ještě zbývájí minimálně 3-4 dny a 500km.

 TZ: Česká asociace extremnich sportů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.