OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

MS v Adventure Race 2013 - Kostarika - 4. až 6. den

Po třech dnech přišly královské etapy. Z nuly (nadmořské) do téměř 4km a ze 40st.C do nuly (teplotní). Velmi náročných bylo 100km MTB do 2km nad mořem, kdy hlavně začátek v palmových plantážích byl navigačním oříškem s nalezením převozníka přes řeku Terraba. Brutální bylo stoupání na Donkey Hill s převýšením přes 1000m. MTB českým týmům sedí více než pádlování a propracovaly se na 13. a 14.místo. Po třech nocích bez spánku využily týmy povinný 4 hodinový spánek nařízený pořadateli a poprvé se v závodě pár hodin prospaly.

Wild Racers Costa Rica Part 1 from NothinButShorts International on Vimeo.


850km vzdušnou čarou = 1000km na trati ; až 10 dní NON-STOP
25 zemí a 60 reprezentačních čtyřčlenných týmů (min. 1 žena)
Trek, MTB, OB, kajak, raft, plavání, lezení, HighMountain, canyoning, coasteering, in-line, lanovky ...
0 až 40 st.C; 0 až 3820m.n.m.; vlhkost až 90%


Královská etapa - 100km trek, v rámci něhož závodníci nastoupali přes 4000 výškových metrů a podívali se mimo jiné i na nejvyšší horu Kostariky, 3820 metrů vysokou Cerro Chirripó. Při této etapě se potýkali závodníci i s velice chladným počasím. Polský tým Mistrů Evropy, který figuroval na 5. místě dokonce musel zavolat lékařskou pomoc, kvůli podchlazení jednoho z členů týmu … a to dokonce přes den. Oba české týmy strávily celý pátý den na treku a atakují TOP TEN.

MTB

Klíčovým se pro závod stává blížící se DARK ZÓNA na raftech. Závodníci si musí naplánovat závod tak, aby stihli poslední možný čas stanoven na 14:00, kdy lze na řeku lze vyrazit, aby týmy nepostihla tma v 17:30. Když týmy tento limit nestihnou, pokračovat v etapě budou moci až v 5:00 následující den. Jedna věc je závod naplánovat a druhá plán dodržet. Po treku následovala kratší 40km biková etapa, která dle propozic organizátorů měla nejrychlejším týmům trvat 3,5 hodiny a 6 hodin těm „nejpomalejším“. To se ale ukázalo jako předpoklad velmi optimistický, protože nejrychlejším trvala šest a více hodin. Náš tým na ní strávil 10 hodin. Před první Dark zónou tak odstartovaly na raft jen první tři týmy ze Švédska, Nového Zélandu a Španělska - mezi nimi by se mělo rozhodnout o mistrech světa. První z našich týmů (OpavaNet/Accom) zvládl Dark zónu dobře a na raftech se posunul dokonce do TOP TEN, což by byl vynikající úspěch Českých reprezentantů.

raft

Na 40km raftech na řece Pacuara (jedna z 10 nejkrásnějších raftových řek světa) si užily až V. obtížnost (WW5 jsou extrémně těžké peřeje) a pádlovali cca 5 hodin. Čeští reprezentanti (OpavaNet/Accom) jsou po raftech na 10. místě a čeká je 90km pádlování v kanálech východního pobřeží Kostariky. Národní park Tortuguero má vysokou biologickou rozmanitost a 11 kontrol bude velmi rozhodovat o výsledku závodu. Závodníky čekají deštné pralesy, bažiny, pláži i laguny, což ja smrtící kombinace pro zničené nohy. Druhý český tým (Salomon-Suunto/Nutrend/S21) je na MTB etapě před raftem kolem 15 místa. Vedoucí reprezentanti ze Španělska a Švédska by mohli být zítra už v cíli.

Foto: Rob Howard and Jonathan Brger ...

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.