OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Mrazivý Jablonec zatopil triatlonistům, úvodní závod Českého poháru ovládli Mosný a Erbenová

Ve sportovním areálu Břízky v Jablonci nad Nisou odstartoval Český pohár v zimním triatlonu. Z vítězství se v mrazivých podmínkách podle očekávání radovala největší favoritka Helena Erbenová. České muže předčil slovenský triatlonista a mistr světa v kategorii do 23 let Peter Mosný.

start

První pohárovou zastávkou zimního triatlonu měl být už o minulém víkendu jihočeský Vimperk, ale kvůli nedostatku sněhu se termín tradičního sportovního klání přesunul na březen. Ani v Jablonci nebyly sněhové podmínky ideální a závod se jel jako duatlon, takže chyběl běh na lyžích.

Rtuť teploměru se skryla pod minus deset stupňů Celsia a mráz se podepsal hlavně pod mužský závod, kde si krutě zašpásoval s českou jedničkou Pavlem Jindrou. V depu po příjezdu z cyklistické části vedl právě Jindra před Peterem Mosným. Problém se zamrzlou přezkou na helmě ale udělal mezi závodníky rozdíl skoro dvacet vteřin. A ty už Jindra nedokázal v druhé běžecké části stáhnout.

v cíli

"Asi jsem se moc zapotil na kole, kde jsem stahoval náskok soupeřů. Zamrzla mi otevírací přezka u helmy a nešla odepnout. To se mi stalo úplně poprvé a to už ji mám tři roky. Ztratil jsem dvacet vteřin v depu a v běhu to nešlo stáhnout," popsal kuriózní a nepříjemnou situaci Jindra.

Vítězný Peter Mosný, mistr světa v zimním triatlonu do 23 let, se rozhodoval mezi závodem v Jablonci a Lotyšsku. "Přeci jenom je Jablonec blíž a potřebuji už závodit. Trénovat a nezávodit je nuda. Při závodě mi hlavně v cyklistické části byla zima na ruce, ale v závěrečném běhu už mi to tak nevadilo," pousmál se v cíli promrzlý slovenský závodník.

A jedním dechem dodal, kdy ho uvidíme opět v Čechách. "Národní titul ještě nemám, tak to je pro mě hlavní cíl pro společné mistrovství ČR a SR v Jeseníku," prozradil.

V ženské kategorii se hned po startu do čela dostala největší favoritka Helena Erbenová, která startovala skoro v domácím prostředí, neboť kousek od Jablonce bydlí. Klasickou pronásledovatelkou mistryně světa a Evropy v zimním triatlonu je Šárka Grabmüllerová a svoji pověst potvrdila i v areálu v Břízkách.

Erbenová neustále zvyšovala náskok na svoji reprezentační kolegyni a v pohodě si doběhla pro vítězství. "Opravdu hrozně zmrzlý závod. Tušila jsem, že se budu asi hodně trápit. Ale jsem překvapená, že jsem si dokázala udělat na kole náskok. Myslím, že každý byl z kola pěkně zmrzlý a bylo těžké se rozhýbat v druhém běhu. Běžky jsou v tomhle přeci jen jednodušší," připomněla Erbenová svoji parádní disciplínu běh na lyžích, který musel být v Jablonci kvůli nedostatku sněhu zrušen.

Český pohár v zimním triatlonu pokračuje druhým dílem v Praze 1. února a závod se pojede také jako duatlon.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.