OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Motocyklový závodník Ondřej Ježek startuje cestu za titulem, první závod hostí Aragon

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing bude i v letošní sezoně bojovat ve Světovém poháru Superstock 1000. A cíl je jasný. Získat titul. První závod ho čeká už v neděli 12. dubna na okruhu Motorland Aragon na východu Španělska.

Po náročné přípravě okořeněné týdnem s mistrem světa Superbiků 2011 Carlosem Checou je to tady. Start sezony 2015 a první závod v Aragonu.

Ondřej Ježek vyrazil směr Španělsko už v pondělí v doprovodu přítelkyně Šárky. „Chtěli jsme, aby to bylo na pohodu. Bez nervů z toho, že něco nestíháme. Vzali jsme to z Brna na Vídeň a Itálii, abychom se mohli zastavit v San Remu u Ligurského moře. Ve středu odpoledne jsme dorazili na okruh. Už bylo načase, protože přítelkyně Šárka celou cestu neustále zpívala,“ vyprávěl s úsměvem Ondra o cestě.

V Aragónu pojede český jezdec už popáté. Zpočátku mu okruh se sedmnácti zatáčkami moc neseděl, ale nakonec si v něm našel zalíbení. „Dá se říct, že jsem mu přišel na chuť,“ smál se.

Letos poprvé se pojede MotoGP verze tratě. „Ano, takže místo pomalého vracáku tam bude poslední rychlá táhlá zatáčka. Právě tuhle zatáčku považuji za jednu z nejhezčích v celém šampionátu,“ prozradil.

Na Ondru už ve Španěsku čekala jeho nablýskaná italská dračice Ducati Panigale R. „Moc se těším na závod, zejména na novou elektroniku. Jsem zvědavý, jak se kombinace lepších pneumatik, elektroniky a počasí oproti testům projeví na časech na kolo. Konečně také dojde k první konfrontaci mezi jezdci a první tréninky napoví, jak by se sezona mohla vyvíjet,“ uzavřel povídání Ondra Ježek.

Českého závodníka čekají v pátek dva volné tréninky. První od 8:45, druhý od 13:15. V sobotu třetí volný trénink od 9:00 a kvalifikace začíná v 16:55. V neděli je na programu warm-up od 9:30, závod startuje ve 14:15 hodin.

Press ondrejjezek69.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.