OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Mostecký Rieger Motorsport vítězný na domácím okruhu

Nedělním závodem na Autodromu Most začal další ročník mezinárodního seriálu závodů na okruzích Carbonia Cup 2017. Pro náš tým to zároveň byl první ostrý start s novou technikou, kterou se pro letošek stala formule Gloria C8F osazená litrovým motorem Yamaha o výkonu 195 koní. Závodnímu víkendu předcházel krátký test funkčnosti, během kterého se objevilo několik drobných závad, jež se podařilo včas odstranit.

Závody v Mostě jsou pro nás vždy speciální. Nejen proto, že naše dílna stojí pár kilometrů od okruhu, ale hlavně díky našim příznivcům a fanouškům, kteří nás vždy přijdou podpořit. Letos si pro nás navíc připravili krásné překvapení v podobě triček s naším logem. S takovou skvělou podporou v zádech jsme hned měli další motivaci pokusit se o co nejlepší výsledek.

Carbonia Cup

Už tréninky naznačovaly slušný potenciál. Hned v první jízdě se nám podařilo pokořit hranici 1:40 a ve výsledcích jsme drželi 2. místo za velmi rychlým Markem Borisem Machuldou na formuli Renault 2.0. Druhý trénink byl bohužel velmi ovlivněn rozlitým olejem z vozu z předchozí kategorie. Celý okruh pokrytý prachem ze sorbentu tak prakticky znemožnil jakékoliv testování změny nastavení.

Nové obutí do kvalifikace však tuto absenci částečně vynahradilo, byť se projevila silná nedotáčivost vozu. I tak ale výkon stačil na osobní maximum 1:37,7 a pole position s náskokem 2 sekund na smečku Formulí Renault 2.0 a krásné Formule 3. To vše částečně i s přispěním Machuldovy protestující převodovky, která mladého pilota do měřeného kola a nakonec ani do závodu nepustila.

Samotný průběh závodu nás velmi – a nutno podotknout, že pozitivně – překvapil. Jediný dramatičtější moment se odehrál tradičně v první zatáčce, kdy se Günter Weiß (FR 2.0) na pár okamžiků ocitl před námi, zatímco Vašek Laušman brzdil z druhé řady svého Renaulta i očima a od kontaktu nás dělily jen decimetry. Od další zatáčky se nám ale dařilo již jen navyšovat náskok a po několika kolech jsme si mohli dopřát i luxus v podobě šetření techniky a pneumatik.

Poprvé se nám tak podařilo zvítězit v absolutním pořadí kategorií formulí, třešničkou pak byl i 3. nejrychlejší čas absolutně bez rozdílu kategorií za dvěma nedostižnými prototypy Pacemaker a Performer.

Nyní čeká náš tým příprava na druhý závod, který se pojede 15. května na maďarském Pannoniaringu.

Závěrem bychom rádi poděkovali všem našim příznivcům, fanouškům i dalším lidem, kteří se na našem úspěchu nemalou měrou podíleli. Díky Vám!

Sledujte nás na Facebooku Rieger Motorsport.

PR Rieger Motorsport
Foto č1. Radoslav Holan, foto č.2 Stanislav Zelený

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.