OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Mistrem Evropy v kvadriatlonu se v Týně nad Vltavou stal nestárnoucí bojovník Podborský

V sobotu se v Týně nad Vltavou konal závod v kvadriatlonu, který měl statut mistrovství Evropy a mistrovství České republiky. Jelo se na tratích sprintu, tedy 1 km plavání, 5 km kanoistiky, 25 km cyklistiky a závěrečný pětikilometrový běh. Na start se v areálu kanoistického stadionu postavilo 32 závodníků. Evropským a českým šampionem se ve svých 48 letech stal legendární Miroslav Podborský.

Podborský je žijící legenda tohoto sportu, mnohonásobný mistr světa a ve svých 48 letech stále bezkonkurenční kvadriatlonista. To, že je neustále ve výtečné formě, potvrdil i v Týně nad Vltavou svým dalším vítězstvím a ziskem titulu mistra Evropy.

Poborský

„Po plavání jsem byl okolo třetího místa, na kajaku jsem se pak dostal do čela a udělal si i malinko náskok. Vzhledem k mému slabému běhu jsem si pak na kole musel udělat ještě větší náskok, což se podařilo a na běhu jsem pak již závod na první příčce dokončil,“ popsal vítěz Podborský.

Počasí kvadriatlonu příliš nepřálo a bylo chladno. „Když se závodilo, tak to bylo pro mě v podstatě ideální počasí. Horší to bylo s přípravou před závodem, to by chtělo určitě o pár stupňů více. Člověk musí být neustále v mikině. Ale nepršelo, takže to ještě jde,“ uzavřel Podborský. Ten by podle svých vlastních slov mohl ještě letos startovat v Šamorínu a je také pozván na mistrovství světa v Berlíně. Ovšem momentálně se potýká s problémy s kolenem a další starty se tudíž budou odvíjet od jeho zdravotního stavu.

Ženskou kategorii ovládla Němka Lisa Maria Hirschfelderová. „Mým cílem bylo držet se v plavání a v kajaku mužů na prvních příčkách, což se podařilo. Na kole jsem se pak snažila vytvořit si co největší náskok. Pak jsem viděla, že závodnice byly za mnou dvě až tři minuty, takže jsem si mohla užít závěrečný běh. A užila jsem si i celý závod, i přes to chladné počasí,“ řekla německá vítězka.

Roušavý

Nejlepší Češkou byla Tereza Adamovská, která skončila na druhém místě. „Musím říct, že byla opravdu zima, voda byla hodně studená. Plavala jsem pomaleji, než jsem si původně naplánovala, ale kajak byl dobrý. Jsem totiž bývalá plavkyně a kajakářka, takže první dvě disciplíny mám silné. Pak ale většinou na kole tak trochu čekám, kdo všechno mě předjede, je to má nejslabší disciplína,“ vyznala se po závodě s úsměvem Adamovská. Jak sama následně vysvětlila, kvadriatlonu se již v současnosti aktivně nevěnuje, tento závod byl pro ni výjimkou. I přesto ale stále hodně sportuje a v sobotu to na skvělé druhé místo a titul vicemistryně Evropy a mistryně České republiky stačilo.

Výsledky: ME v kvadriatlonu, Týn nad Vltavou

Muži: 1. Miroslav Podborský (ČR), 2. Stefan Teichert (Něm), 3. Leoš Roušavý (ČR), 4. Michal Háša (ČR).

Ženy: 1. Lisa Maria Hirschfelderová (Něm), 2. Tereza Adamovská (ČR)

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.