OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Milan Koláček bojuje v Biskajském zálivu v dalším solo závodě

Ve čtvrtek 27.4. odstartoval Milan Koláček do dalšího závodu třídy Figaro. Závodu se účastní 40 sólových jachtařů. Na startu si Milan vedl famózně a návětrnou bóji otáčel na druhém místě. 

Milan Koláček

V dalších hodinách pokračoval ve vynikajícím výkonu. Po 30 mílích od startu otáčel před La Rochelle na skvělém třetím místě, když se mu za zády podařilo udržet i třetího z Vendée Globe Jeremie Beyoua. 
Nyní má celé startovní pole před sebou velmi dlouhou stoupačku až k bretaňskému Lorientu. Severozápadní vítr vane nyní rychlostí kolem 20 uzlů, ale během noci bude slábnout a stáčet se k severu. 

Milan Koláček
 

Na stoupačce se Milanovi tolik nedaří. Momentálně je na 19. místě. V profesionální třídě Figaro je však jakékoli umístění v první polovině startovního pole velkým úspěchem. Navíc je ve hře trofej pro nejlepšího nováčka. A o tu Milan také hraje. 
 
Polohu lodí najdete zde.

Loď, na které se jede:


Závod se jede na sériově vyráběných jachtách Bénéteau Figaro II. Díky shodným závodním lodím, je regata mimořádně vyrovnaná a dramatická až do cíle.

 
Parametry Figaro Bénéteau II 
Design  Marc Lombard

Délka    10,15 m

Šířka      3,43 m

Ponor   2,10 m

Výška stěžně     15,7 m

Výtlak   3050 kg

Balast    1100 kg

Vodní balast       2 x 220 l

Plocha hlavní plachty     38 m2
Plocha geny       30 m2

Plocha spinakeru             85 m2
 
 

 
TZ: Daniel Vodička


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.