OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

ME v trucktrialu 2013 startuje. Zavítá i do Česka - do  Drnovic

Pavel  Jelínek

Zatímco tuzemský šampionát v trucktrialu odstartoval již v závěru dubna ve středočeských Milovicích, evropský startuje o právě nadcházejícím víkendu. Účastníci budou bojovat v náročných terénech ve Francii v tradiční lokalitě u Montalieu-Vercieu. Z českého hlediska stojí za zmínku, že jeden z šesti evropských závodů zavítá letos do Drnovic na Boskovicku.

trucktrial

Pro ME to bude zcela nová lokalita, i když tuzemský šampionát se zde již v minulosti jezdil a vždy se jednalo o velmi zajímavé a dramatické závody. Nyní se ale jezdí o několik km dále v jiné  pískovně na Boskovicku, v Kunštátu, a nejinak tomu bude i letos. Mimochodem se v Kunštátu pojede o týden dříve, než v Drnovicích.

Pořadatelé ME v trucktrialu navíc v minulých dnech  odhalili také doposud neznámé místo třetího kola tohoto atraktivního šampionátu, které  se  pojede v Rakousku. Konkrétně to bude v lokalitě Werfen, Salzburger Land .

 Po Rakousku  přijde na řadu závod na dohled okruhového areálu Motorsport Arena Oschersleben v Německu ( východním) a pak již  přijde na řadu závod u nás v Drnovicích, kde se fanoušci trucktrialu jistě mají na co těsit.  Je pro něj vyčleněn termín v závěru  prázdnin, o posledním srpnovém víkendu. Naposledy se u nás evropský trucktrial  jel v Ostravě. Bohužel jeho průběh tehdy dost poznamenalo  deštivé počasí. Drnovice nepochybně nabídnou skvělé a náročné trati a díky písečnému podkladu tratí by závod ani  případné  deštivé počasí  nemělo  nějak zásadně ohrozit.

V pískovně v Drnovicích se Evropa pojede poprvé. Pořadatelé z firmy Sedos pak  připravují rovněž spuštění speciálních stránek k závodu ME a zároveň věří, že se s promotérem šampionátu  domluví i na pokračování spolupráce v dalších letech. Ve stejné lokalitě  se na sklonku léta pojede také závod další motoristické disciplíny, offroadmarathon.    

Pořadatelé zároveň již zahájili propagaci závodu. V úvodu dubna se prezentovali v expozici, organizované MotorMIXem, který  bude i mediálním  partnerem závodu, na veletrhu Autosalon Brno, navštíveném  80 000 návštěvníky . Banner závodu nechyběl  ani v Milovicích, na veletrhu Auto Moto v  Pardubicích a nyní „putoval“ na Evropu do Francie.

Nejbližším závodem českého triaktrialového šampionátu pak bude již za týden tradiční  Mohelnice. Také zde se již v minulosti ME jezdilo.          

trucktrial

Kalendář ME v trucktrialu  2013

Europameisterschaft 2013:

1. Lauf:  18./19. Mai 2013, Montalieu-Vercieu (F)

-> link http://www.fttvb.org/

2. Lauf:  08./09. Juni 2013 Straßberg (D)

-> link http://www.schotter-teufel.de/strassberg/

3. Lauf:  22./23. Juni 2013 Werfen, Salzburger Land    (A)

-> link http://www.deisl-beton.at

4. Lauf:  20./21. Juli 2013, Gröningen, etropolis Motorsport Arena Oschersleben (D)

-> link http://www.motorsportarena.com/

5. Lauf:  24./25. August 2013, Drnovice (CZ)

-> link http://www.sedos.cz/

6. Lauf:  31. Aug./1. September 2013, Limberg (A)

-> link http://www.hengl.at/

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.