OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

ME v Lisabonu potvrdilo dobrou výkonnost našich reprezentantek, říká šéfka českého triatlonu Kovářová

Portugalský Lisabon hostil o uplynulém víkendu evropský šampionát v triatlonu. Z českých reprezentantů potvrdila skvělou formu Vendula Frintová, která skončila na čtvrtém místě a je velkou nadějí pro olympijské hry. Velmi kvalitní výsledek zajela i Petra Kuříková, která v nabité konkurenci vybojovala 14. místo. Z trojlístku triatlonistů v kategorii Elite na startu se nejlépe dařilo Janu Čelůstkovi, který proběhl cílem na 23. místě.

Čelůstka

Potěšil mě výkon v plavání, kolo a běh umím i lépe," stručně okomentovala své vystoupení na šampionátu Vendula Frintová. K medailovému podiu jí chyběla necelá půl minuta. Letošní „bramborová“ medaile znamená zopakování stejného umístění z loňského šampionátu, v roce 2011 brala stříbro, o dva roky později si doběhla pro bronz. „Vendula udělala obrovský pokrok ve vodě a cyklistice, myslím, že v současné době nemá žádnou slabinu a její výkonnost je stabilní ve všech disciplínách. To je skvělá zpráva směrem k OH v Riu. V závodě však doplatila na týmovou taktiku britského týmu, která dle mého názoru závod nejvíce ovlivnila. I tak si myslím, že předvedla super výkon a pevně doufám, že další rok již medaili získá,“ hodnotila její výkon Lenka Kovářová, předsedkyně ČTA.

V posledních několika závodech Světového poháru předvedla rostoucí formu jablonecká triatlonistka Petra Kuříková. V Lisabonu doběhla na výborném 14. místě a splnila jedno z kritérií CS MV. Podle slov Kovářové stojí za tímto umístěním především výborný aktivní výkon v cyklistické části.

Kuříková

V mužském startovním poli jsme měli tři zástupce. Nejvíce se čekalo od Jana Čelůstky, který měl bohužel smůlu v plavecké části, kde mu na první bójce jeden ze soupeřů uštědřil ránu, po níž si odváží z Portugalska „fešácký“ monokl. „Tato nepříjemná kolize mu lepší celkové umístění neumožnila. Škoda, běžecky a cyklisticky na to určitě měl,“ uvedla Kovářová. František Kubínek měl technické problémy v podobě defektu na kole a závod nedokončil, Tomáš Svoboda doplatil hlavně na slabší cyklistiku, které je podle slov Kovářové jeho dlouhodobým problémem.

Početné pole českých juniorů šlo do závodu s velkým odhodláním. Bohužel většině z nich závod nevyšel úplně podle jejich představ. „Od juniorů se čekalo více. Mnozí ale doplatili na absenci zkušeností z velkých závodů, někteří patří ještě do kategorie dorostu. Vzhledem k jejich potenciálu a růstu do budoucna byla ale jejich účast velmi důležitá. Další chybou myslím bylo to, že ME bylo pro mnohé prvním závodem v sezóně. Je to daň „Evrop“ pořádaných v olympijském roce. Ale reparát mohou složit již za necelé tři týdny na závodě EP v Kitzbühelu. Doufám, že se tak stane,“ uzavřela optimisticky předsedkyně triatlonové asociace.

Zlatou medaili si odvezl španělský univerzál Javier Gomez, který se vrátil po přestávce způsobené zraněním a předvedl, že se olympijský závod v Riu může těšit na jeho další útok na zlatoi. V ženách zvítězila Britka India Leeová, která i přes slabší výkon na běžecké části udržela náskok po předchozích dvou disciplínách.

TZ: Česká triatlonová asociace

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.