OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Martin Prokop na Dakaru celkově jedenáctý!

Třináctým místem v poslední etapě Dakaru potvrdili Martin Prokop s Ilkou Minor své stabilní výkony na letošním Dakaru a v celkové klasifikaci kategorie automobilů tak obsadili skvělé jedenácté místo! Jako první soukromý tým bez tovární podpory a s vlastním spolehlivým vozem jsme nebýt hodinové penalizace za nenalezený waypoint mohli pomýšlet i na sedmé místo celkově.

Martin a Ilke

Celkové výsledky Dakar 2017 kategorie automobilů:

1. S. PETERHANSEL (FRA) PEUGEOT 28:49:30
2. S. LOEB (FRA) PEUGEOT +0:05:13
3. C. DESPRES (FRA) PEUGEOT +0:33:28
.4 N. ROMA (ESP) TOYOTA +1:16:43
5. G. DE VILLIERS (ZAF) TOYOTA +1:49:48
6. O. TERRANOVA (ARG) MINI +1:52:31
7. J. PRZYGONSKI (POL) MINI +4:14:47
8. R. DUMAS (FRA) PEUGEOT +4:24:01
9. C. RAUTENBACH (ZWE) TOYOTA +4:40:13
10. M. ABU-ISSA (QAT) MINI +4:53:30
11. M. PROKOP (CZE) / MINOR (AUT) FORD +4:58:51

Martin Prokop se výrazně přiblížil ke skvělému výsledku 

I páteční, předposlední etapa letošního Dakaru se nadmíru vydařila Martinu Prokopovi s navigátorkou Ilkou Minor, když byl jejich Ford Raptor klasifikován jako desátý nejrychlejší automobil na 288 kilometrů dlouhém měřeném úseku. V celkovém pořadí se česko-rakouská posádka týmu MP-Sports posunula dokonce na skvělé jedenácté místo, jen šest minut za elitní první desítku!

Martin Prokop se za včerejším dějstvím o celkové délce 754 km ohlíží: „Dneska nás pořadatelé zase nešetřili. V programu byla slibovaná rychlá etapa jako WRC, ale jak je letos zvykem, tak opak byl pravdou. První sekce byla v těžkém terénu v hlubokém písku. Šlo jen o to nezapadnout a nezničit auto víc, než už je. Dalo se tam víc ztratit než získat, takže jsme zvolili jízdu na jistotu. Ale i tak dostala naše těla dost zabrat a máme toho už plný kecky... Druhá sekce se už jela po lepší cestě a mohli jsme se konečně pěkně svézt. Dělali jsme, co bylo v našich silách, ale víc už z toho letos nevymačkáme..."

Prokop naráží na skutečnost, že dnešní poslední etapa do Buenos Aires nabízí z celkových 786 kilometrů pouze 64 km měřeného úseku, kde se bude šest minut do první desítky stahovat velmi složitě. Nicméně, jak se říká, závody končí až v cíli a pojďte s námi společně držet pěsti, aby jediný český zástupce v kategorii automobilů svůj výsledek ještě vylepšil.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.