OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Macík s týmem si užili slavnostní vyhlášení v Buenos Aires

Posádka týmu Big Shock Racing si užila slavnostní vyhlášení v Buenos Aires. „Šáhli jsme si na dno svých sil, ale máme radost, že jsme zajeli pro nás vynikající výsledek,“ komentuje již s odstupem letošní ročník Dakaru pilot Martin Macík.  „Dostat se sem je pro nás pouze první krok. Rozhodně se chceme posouvat dál,“ dodává sebevědomě. Připomeňme, že Big Shock Racing dosáhl na 10. příčku v celkovém hodnocení. Druhé nejlepší umístění z českých kamionů.

Big Shock Racing 
 
Big Shock Racing prokázal, že lze na Dakaru závodit i jinak, než to dělají velké týmy. „Těší mě, že jsme dojeli nejen vytyčenou pozici v první desítce, ale také to, že se dokážeme poučit z chyb. Zkušenosti a know-how jsou nepřenositelné. My máme skvělé auto. Letos jsme se přesvědčili, že můžeme bojovat i o medailové pozice,“ říká Martin Macík starší, duchovní otec týmu Big Shock Racing.
 
„Pro mě je to již druhý Dakar a už tohle je v mých očích velký úspěch. Přiznávám, že tohle je splnění tajného snu,“ hodnotí právě skončený závod navigátor František Tomášek. „Mrzí mě, že jsem prodělal během posledních 14 dní snad všechny dětské nemoci,“ dává k dobru Tomášek, kterému se zdravotní stav zlepšil až při poslední etapě.
 
„Měli jsme rozhodně méně technických závad na trati než loni,“ říká palubní mechanik Michal Mrkva. „Auto drželo perfektně. Mechanici v noci makali na 100 % tak, aby byl Franta opět připraven. Rozhodně to bylo o hodně těžší než vloni,“ myslí si Mrkva.

Big Shock Racing

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.