OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kubíček s Erbenovou dominovali v pražských Žlutých lázních a jsou mistry republiky v terénním duatlonu

Reprezentant Jan Kubíček ovládl úvodní závod Českého poháru Xterra a díky vítězství ve Žlutých lázních obhájil titul mistra republiky v terénním duatlonu. Mezi ženami se na sobotním podniku pod oficiálním názvem Xterra Žluté lázně 2013 stala národní šampionkou Helena Erbenová, která potvrdila roli hlavní adeptky na triumf.

Kubíček

Ve vyhlášeném pražském areálu kolem vltavského nábřeží Kubíček zvítězil v čase 1:36:26 před dalším velkým favoritem Pavlem Jindrou z týmu Eleven-Rubena Test Team. Na třetí pozici dorazil do cíle Jiří Klíma z CK PeMaP Přerov.

„Obhajoba je vždycky skvělá, navíc v prvním závodě se chce každý ukázat, takže to bylo těžké. Potvrdil jsem si svou současnou výkonnost,“ radoval se staronový mistr ze stáje AC Start Karlovy Vary.

Elitní kategorie absolvovala první běh na tři kilometry, poté 24 kilometrů na horském kole a závěrečný běh na šest kilometrů. A až v této pasáži se rozhodlo o rozdělení medailí. Kubíček do ní vběhl na vedoucí pozici spolu s Jindrou a poté nasadil tempo, kterým svého soupeře setřásl. S blížícím se cílem si svůj pohodlný náskok už kontroloval.

„Spolupracovali jsme na kole, kde se startovní pole postupně vyselektovalo. V závěru jsem si pohlídal náskok, ale rozhodně jsem závodil nadoraz, jak jen to šlo,“ řekl šťastný Kubíček. Úroveň šampionátu si pochvaloval. „Ideální počasí, hezké tratě, perfektně připravená organizace a velmi slušná konkurence. Prostě všechno super,“ dodal.

Vítězka Erbenová z týmu Eleven-Rubena Test Team porazila s téměř osmiminutovým náskokem ostatní konkurentky v čase 1:49:30. Druhá skončila Lenka Cibulková z TJ Slavoj Český Brod před třetí Dagmar Svěrákovou z VSK FTVS Praha.

Výsledky: Xterra Žluté lázně 2013, ČP Xterra a MČR v terénním duatlonu (3km-24km- 6km)

Muži: 1. Jan Kubíček (AC Start Karlovy Vary) 1:36:26, 2. Pavel Jindra (Eleven-Rubena Test Team) 1:38:05, 3. Jiří Klíma (CK PeMaP Přerov) 1:38:21.

Ženy: 1. Helena Erbenová (Eleven-Rubena Test Team) 1:49:30, 2. Lenka Cibulková (TJ Slavoj Český Brod) 1:57:09, 3. Dagmar Svěráková (VSK FTVS Praha) 1:58:57.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.