OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Velkým překvapením, na které Kometa před 1. domácím utkáním nabudila spousty fanoušků, nebylo nic menšího než představení nového generálního partnera. Od začátku extraligové sezóny 2012/2013 se jím stává brněnský pivovar Starobrno. Vzájemná spolupráce dvou tradičních a úspěšných brněnských značek byla podepsána na dobu tří sezón. Podrobnosti týkající se podpisu smlouvy nebo nového loga prozradil majitel Komety Libor Zábranský.

Kometa Brno

 Je pravda, že dotáhnutí propojení Komety a Starobrna trvalo téměř tři roky?

Ne že by trvalo samotné jednání tři roky, ale náš vztah se Starobrnem se vyvíjel tak dlouho. Nám samozřejmě z účasti v extralize vyplývají povinnosti, které musíme plnit, co smíme dělat. Směrem k pivovaru byl jasný a transparentní vztah s Budvarem, který obrovským způsobem podporuje český hokej a naši extraligu. Bylo potřeba určitých kroků k získání výjimky. Právě v tom byla jednání složitější. Když se to povedlo, nastal zlom, po němž jsme mohli rozvíjet naše partnerství. Předtím si fanoušek naší spolupráce zase tolik nevšiml, byla nastavená jasná pravidla a my jsme je dodržovali.

Byla podobná dohoda o generálním partnerství na spadnutí již dříve?

Ne, ne. Nejen naše partnerství, ale i lidské vztahy se mezi námi vyvíjeli tři roky úplně z nuly. Dnes jsme ve fázi, že jsme dosáhli souznění a chceme využít obrovského potenciálu, který obě značky mají, ke vzájemnému prezentování a marketingovému využití.

Museli jste se Starobrnem řešit, aby nebylo jméno společnosti v názvu HC Kometa Brno?

V případě naplnění rozpočtu uvažuje člověk o všem. Ovšem že bychom chtěli měnit název HC Kometa, to v žádném případě. Jsme hrdí, že máme v názvu město Brno a doufám, že to tak bude i nadále. Že bychom chtěli název rozšířit nebo změnit, o tom jsme nikdy neuvažovali.

Máte nyní díky generálnímu partneru stabilní rozpočet?

Podpis smlouvy bych přirovnal k jednoduchému příkladu. Pokud bychom položili naše pomyslné logo na stůl, díky novému podpisu smlouvy jsme jej dokázali podpořit i čtvrtou nohou, díky čemuž jsme stabilnější. Pořád je to tak, že peníze do sportu obecně znamenají boj o holý život a existenci. Nemůžeme říct, že jsme zajištění. Nemůžeme se orientovat jen na jednoho partnera. To by byla ekonomická sebevražda, což si nemůžeme a ani nechceme dovolit.

Jaký bude rozpočet klubu?

Lze lakonicky říct, že máme rozpočet přes 120 milionů korun. Ale vidíme to trošku jinak. Musíme zajistit rozpočet na A-mužstvo, které přitahuje sponzory, diváky a veškerou sledovanost. To vše se odvíjí od jeho výkonů. Občanské sdružení (mládež Komety) má rozpočet mezi osmnácti a dvaceti miliony korun. Samotný provoz haly spolkne cca 24 milionů korun. Rozpočty pro mládež a na provoz haly by nikdy nemohly fungovat bez toho, aniž by byl dobře zajištěn chod A-mužstva. Proto bych si přál, abychom to moc nespojovali. Pokud nebude áčko v pohodě, jak finančně i předváděným výkonem, promítne se nám to do těchto dvou provozů. Kdyby áčko v Brně nedejbože nebylo, mládež by měla obrovské problémy. Ztrátovost na provozu haly by byla pro společnost Starez veliká. Je to hodně citlivé téma.

Jaký je ekonomický výhled do budoucna?

Může se stát, že i když máte podepsanou smlouvu, tak se partner může dostat do problémů, což se stalo například vloni. Pak máte problém. Rád bych řekl, že jsme stabilní, ale v této situaci to nemůže říct žádný sportovní klub. Bohužel.

Nové logo Komety má tvar loga Starobrna. Znamená to, že kdyby se něco pokazilo, nebo po třech letech přišel jiný generální partner, logo by se měnilo?

Určitě ne. Nové logo má svým způsobem naši spolupráci zvýraznit. Naopak by zde propojení a rukopis obou společností měly být vidět. Logo jako takové je naše, klubové. S eventuální změnou partnerů nebo partnera se měnit nebude. Rád bych dodal, že logo, které jsme používali doteď, které bylo od prvopočátků nové éry Komety, bude nadále živé, marketingově využívané. Byla by strašná škoda, kdybychom jej dále nepoužívali. Jako spousta klubů v NHL využívá všech svých log, půjdeme i my stejnou cestou. Staré logo nezanikne.

Libí se Vám nové logo?

Líbí. Důležité bylo zachovat modrou a bílou barvu, a také navázat na historii. V tom jsme měli jasno hned od začátku. Klíčových prvků, které by se mohly propojovat, moc nebylo, takže byl vznik velice náročný. Jsem rád, že to dopadlo, jak dopadlo. Měli jsme dva návrhy, ze kterých jsme vybrali to hezčí a modernější logo. Povedlo se a věřím, že se bude líbit i fanouškům, pro které hokej hrajeme.

 

 

Jiří Pošvář

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.