OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Karlovy Vary v zajetí triatlonu! Hostí MČR v supersprintu smíšených štafet i závod Evropského poháru

Nadcházející víkend 24. a 25. srpna se v Karlových Varech koná Mattoni City Triathlon 2013. Do lázeňského města přijede evropská špička, která změří síly v nedělním závodě spadajícím do Evropského poháru. V sobotu jsou v rámci této triatlonové akce na programu i další závody. Individuální i štafetový závod pro veřejnost, závod pro děti a rodiče a v neposlední řadě i premiérové mistrovství ČR v supersprintu smíšených štafet.

Na start prestižního závodu Evropského poháru se postaví největší česká esa olympijského triatlonu v čele s čerstvým mistrem repubiky a olympionikem z Londýna Janem Čelůstkou. Nad startem druhého olympionika Přemysla Švarce visí kvůli zdravotním potížím otazník. Dále se z Čechů závodu zúčastní Martin Debnar, Jiří Kalus, Lukáš Kočař, Tomáš Kroupa, František Kubínek, František Linduška, Lukáš Maiwaelder, Martin Novák, Tomáš Řenč, Petr Šlajs a Jan Volár.

Mezi ženami je největším českým želízkem Vendula Frintová, vítězka ankety Triatlonista roku 2012, bronzová z letošního ME a v neposlední řadě také patronka Mattoni City Triathlonu. Kromě ní na sobě ponese českou vlajku i Aneta Grabmüllerová, Barbora Hlaváčová, Petra Kuříková, Jitka Šimáková a Linda Vítová.

Ženský závod Evropského poháru odstartuje v neděli v 10 hodin, mužský závod začne v 15 hodin a bojovat se bude na tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu.

V sobotu se diváci mohou diváci těšit na otevřený závod pro všechny amatéry i na premiéru hodně atraktivní a populární triatlonové formy, kterou je supersprint štafet. Tento závod má navíc statut mistrovství České republiky.

„Jako Evropský pohár pořádáme triatlon ve Varech už pošesté, takže je to srdcová záležitost. Jinak by to ani nešlo. Jsem hodně zvědavý na závod v supersprintu týmových štafet s názvem DB Schenker SUPERPRINT TEAM CHAMPIONSHIP, který bude mistrovstvím republiky. Je to v tuzemsku absolutní novinka. Každý závodník absolvuje 0,3km plavání, 4,5km cyklistiky, 2km běhu a předá štafetu dalšímu. Alespoň jeden člen týmu musí být žena. Závod bude možné shlédnout z jednoho místa a myslím, že bude plný atraktivních momentů. Doufám, že se na start postaví co nejvíce štafet. Navíc mezi nejlepší se rozdělí 30 tisíc korun,“ řekl ředitel závodu Vladimír Malý a prozradil, jaká jsou jeho přání směrem k triatlonovému víkendu.

„Aby bylo co nejvíce závodníků, aby se žádný z nich nezranil, aby bylo dobré počasí, aby vše klaplo na jedničku. Aby se závodníci, diváci i realizační tým dobře bavili, aby byli spokojeni všichni naši partneři závodu a zkrátka aby byl zase důvod pokračovat,“ dodal Malý.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.