OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Moderátor TV Nova Suchoň: K triatlonu cítím velký respekt a moc fandím novému dětskému projektu

Petr Suchoň je ve svých 29 letech osobností domácího zpravodajství, jehož usměvavou tvář vídáte v Televizních i Sportovních novinách na Nově. Petr je sám aktivní sportovec, rád plave, běhá, posiluje, cvičí na TRX a závodně hraje fotbal. V rozhovoru přiznal, že co se sportů týče, cítí obrovský respekt k triatlonu, který má v plánu si v příštím roce vyzkoušet. I proto sleduje výsledky několika českých reprezentantů a dobře ví také o tom, že Česká triatlonová asociace spustila projekt, který má ke sportu přilákat co nejvíce dětí.

ilustrační

Petře, řekněte nám, co vy a sport?
Sport je můj život. Od šesti let hraji fotbal, ale raději se nebudeme bavit o tom, jak úspěšně. Jinak miluju lyžování a také plavání, které mi docela šlo. Myslím, že v páté třídě jsem byl v přeboru základních škol Zlínského kraje druhý na 50 metrů prsa :-). Když jsme ale u toho plavání, hodně mě láká právě triatlon. Ale zároveň se ho bojím. Tedy, bojím. Respekt, to je to správné slovo a výzva. Příští rok bych chtěl alespoň nějaký sprint triatlon absolvovat.

Takže kombinace plavání, jízdy na kole a běhu ve vás vzbuzuje respekt?
Ano. To už je taková "vyšší dívčí". Člověk musí při takové kombinaci znát své tělo, vědět jak ho využít, jak nakládat s energií. A hlavně mít natrénováno.

Můžeme tedy brát tento rozhovor jako závazek, že vás v roce 2014 uvidíme na startu nějakého závodu?
Nooo, nooo. Ale ano, můžete! Nevím sice, jestli se mám těšit, ale budu tam! :-) To abych se šel hned teď proběhnout a zašel zaplavat do Podolí, co?:-)

Sledujete dění v českém triatlonu?
Koukám po výsledcích několika triatletů zejména od nás od Zlína. Hlavně tedy sleduji Honzu Čelůstku a Petra Vabrouška, který teď neuvěřitelně zabodoval na Antarktidě, kde v mrazech kolem -20 stupňů vyhrál nejdřív maraton a potom i závod na 100 kilometrů. Neuvěřitelný borec. A jinak také vím, že Asociace rozjela projekt na podporu sportování u dětí, což se mi moc líbí.

Co konkrétně vás na tomto projektu zaujalo?
Ta myšlenka, aby děti nežily nějakým virtuálním světem na internetu, ale aby se naučily milovat sport, který toho dokáže člověku tolik dát. Aby vyrazily na trénink, daly si do těla, poznaly kamarády, nová prostředí, třeba i první lásky. Doufám, že se projektu bude dařit a že stanovené cíle budou co nejvíce naplněny.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.