OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Český šampion v zimním triatlonu Jindra: Jsem spokojený, snad to pojede i na MS

Pavel Jindra se v neděli ve Vimperku stal mistrem České republiky v zimním triatlonu. Závod měl také statut Evropského poháru a v celkovém pořadí byl český reprezentant čtvrtý, což je dobrým znamením před mistrovstvím světa, které se koná o víkendu v italském Cogne.

„Jsem spokojený. Konečně jsem se zbavil zdravotních neduhů. Měl jsem zánět dýchací trubice a asi dva týdny s tím zápasil. Teď už jsem konečně v pořádku, mohl jsem zatrénovat a myslím, že se to projevilo na výsledku,“ řekl úvodem Jindra, který věří, že by dobrou formu mohl prodat i na mistrovství světa.

triatlon

„Teď doufám, že se mi povede vyladit formu na MS. Nemuselo by to být špatné, když jsem na Evropském poháru porazil Nora Monsena a Rakušana Rothbergra. Na Evropě v Tartu jsem s nimi prohrál a byl desátý, takže by to teď v Itálii mohlo být lepší,“ spekuloval čerstvý český šampion, který má trochu obavy z nadmořské výšky v Itálii.

„Závod v Cogne je veliký otazník, protože se má závodit ve vysoké nadmořské výšce. Snad 1800 metrů. A to by pro mě byla nevýhoda, protože žiju ve tři sta metrech a ve výšce jsem netrénoval. Navíc aklimatizace nebude žádná a v takovém případě je lepší být na místě co nejpozději před závodem, aby se organismus nestačil přeorientovávat na vysokou nadmořskou výšku. Aby si člověk na takovou změnu přivykl, bylo by potřeba deset dnů a to nepřipadá v úvahu,“ uzavřel Jindra.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.