OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Je tu český triatlonový Mount Everest. Závodníci míří na CZECHMANa bojovat o tituly mistrů republiky

V sobotu 7. června se v Pardubicích koná nejpopulárnější triatlonový závod v Česku, kterým je CZECHMAN. Závod je druhým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu a je také mistrovství republiky na polovičních tratích ironmana. Na start se postaví více než 500 triatlonistů, z toho pro přibližně 100 z nich to bude premiérová „půlka“.

ilustrační

Bojovat se bude na tratích 1,9km plavání, 90km na kole a běžecký půlmaraton. „Na poslední chvíli ještě došlo k malé změně běžecké trati. Ta se stane ještě atraktivnější, kontaktnější a diváci budou mít možnost v blízkosti centra závodu povzbuzovat závodníky v každém okruhu jedenkrát navíc,“ prozradil ředitel závodu Tomáš Petr.

CZECHMAN je takovým českým triatlonovým Mount Everestem, v posledních letech totiž právě závod v Pardubicích sklízel ocenění za tuzemskou akci roku.

„Je neuvěřitelné, kolik závodníků v posledních dnech potkáváme přímo na tratích. Je vidět, že to berou vážně a neponechávají nic náhodě. Dalo by se říci, že pro mnohé je to hodně důležitý závod sezony. Zkrátka takový Mount Everest, který je navíc pro letošek okořeněný bojem o mistrovské tituly v polovičním ironmanovi,“ dodal Tomáš Petr. Ten má jako ředitel závodu v posledních dnech hodně napilno.

„Poslední přípravy finišují a člověk si pořád říká, jestli na něco nezapomněl. Snad jsme ale mysleli na všechno a doufáme, že nám letos bude přát i počasí,“ řekl ředitel Tomáš Petr s tím, že letošní zájem triatlonistů výrazně převýšil kapacitu.

Součástí CZECHMANa  bude i triatlonové EXPO, prezentace novinek  automobilů FORD a předehru hlavního závodu obstará od 9 hodin dětský závod pro kategorie od 8-15 let.

Ve startovní listině jinak figuruje přes 500 jmen z devíti států a vedle toho je registrováno asi 30 štafet. Start hlavního závodu je naplánován ve 12 hodin.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.