OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak vidí svůj rok fotografa Lenka Sklenáková?

Celý letošní rok se na www.e-sportfoto.cz, ale i na dalších stránkách objevují fotky Lenky Sklenákové. O focení, autech i koních jsem si povídali krátce před koncem letošního roku.

Jaký byl pro vás jako fotografa rok 2014? Co se vám podařilo a s čím nejste úplně spokojená?

LS: Rok 2014 byl pro mě rozmanitý, i když jsem zdaleka nestihla všechny akce, kde jsem původně plánovala být. Svou původní hlavní foto disciplínu- automobilové soutěže - jsem letos lehce odsunula do pozadí, protože jsem se díky e-sportfoto.cz dostala k možnosti fotit mou srdeční sportovní disciplínu a tou jsou dostihy. Za úspěch považuju každou svou fotku, která se líbí mě samotné, protože jsem svým největším kritikem a nadšení u mě vyvolá málokterá. Spokojená nejsem, když vlastní vinou prošvihnu hezký záběr, který už většinou v těchto rychlosportech znovu nepřijde, to mám pak kolikrát sto chutí sundat foťák z krku a mrštit s ním do nejbližšího křoví (i když za to samozřejmě můžou ruce a ne technika :-) ).
Co mě (nejenom) v letošní sezoně hodně zklamalo a docela namíchlo je skutečnost, že mezi námi existují fotografové, kteří se neštítí fotit a zveřejňovat neetické snímky...

Která akce v roce 2014 byla pro vás z fotografického hlediska nejzajímavější?

LS: Mohla bych jmenovat svou milovanou soutěž Italian Baja, která je jarní stálicí v mém fotokalendáři, ale to bych letos křivdila akci, která je věřím snem každého koňského fotografa a tou byla 124. Velká Pardubická. Je mi pořád ohromnou ctí, že jsem mohla stát na dráze po boku fotografických špiček, v dostihu, který když odstartuje, rozklepou se mi kolena a adrenalin stoupá na maximum.
Fotit na pardubické dráze, která mi přirostla k srdci, vracím se tam vždy jako domů a našla jsem tam několik výborných přátel, je věc, o které se mi před pár lety ani nesnilo.

Máte z akcí roku 2014 svojí oblíbenou fotku?

LS: Svou letošní oblíbenou fotku jsem poznala hned po vyfocení. Samozřejmě se váže k Velké Pardubické, i když není z Taxisu a ani není akční.
Je to snímek vítězky Orphee Des Blins, a jak už by to s oblíbenými fotkami mělo být, váže se k ní příběh.
Od dob co běhá v Česku jsem ji pořád nějak nebrala vážně, nelíbila se mi, no a po její první výhře ve Velké jsem na ni chytila jakousi averzi, hlavně proto, že přece sebrala Tiumenovi s ž. Váňou historické 4. vítězství v řadě. Tahle averze trvala až do onoho snímku, kdy se při dekorování, v tom rojení hromady lidí a fotografů najednou podívala jenom na mě, takovým krásným,vyčítavým pohledem, absolutně mě odzbrojila a vrátila nohama na zem... A načasovala si to dokonale, po tomhle vítězství, po téhle fotce, ukončila dostihovou kariéru a já teď můžu jen litovat, že už jí nikdy nebudu moct z plných plic fandit, když bude vbíhat do cílové roviny...

Orfee

S jakými plány vstupujete do roku 2015?

LS: Nejbližší plán je před sezonou lehce inovovat fotovýbavu. No a pak už se jen snažit být ve správný čas na správném místě a co nejvíc si ten čas s prstem na spoušti užít. Samozřejmostí v kalendáři na příští rok je dříve zmiňovaná Italian Baja a pokud mi bude štěstí nakloněno, ráda bych opět fotila "doma" v Pardubicích.

Děkuji za rozhovor. V. Sýkora

PF 2015

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.