OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak to chodí na Dakaru?

Dakarský den podle Martina Macíka ml. 

Zadřené ložisko v zadním diferenciálu zastavilo posádku Martina Macíka mladšího a jeho spolujezdců Miloslava Janáčka a Michala Mrkvy v páté etapě dakarského závodu. Martin přesto zůstává s ostatními závodníky a projede celou trasu, aby získal cenné zkušenosti, které využije v dalších ročnících dakarské rallye. Poté, co posádka s číslem 525 po technické závadě neprojela stanovenou trasu, a pořadatelé rozhodli, že nemůže v soutěži dále pokračovat, na KM Racing i Martina se obrací mnoho fanoušků, kteří klukům vyjadřují nečekanou podporu a zároveň se ptají na spoustu detailů ze života dakarských posádek. Martin ve volné chvilce připravil krátkou reportáž, která popisuje, jak na Dakaru vypadá běžný den a doprovodil ji foto-reportem.

Macík

Macík6:00 – Budíček a hygiena, abychom byli co nejčerstvější.

6:30 – Čas na snídani, kterou dostáváme od pořadatelů. Je to největší polní kuchyně, jakou jsem kdy viděl. Starají se o nás dobře, míváme vajíčka, bagety nebo třeba ovoce, jako doma, žádné extra speciality.

7:00 – Přichází na řadu jedna z nejpodstatnějších věcí. Toaleta! Každý musí mít svůj rituál, protože během závodu na záchod prostě nemůžete.

7:30 - Příprava kabiny kamionu. Nachystáme si jídlo a pití na cestu, protože nemáme žádný oběd. Máme v autě také záchranný balíček pro případ, že bychom se ztratili nebo někde zůstali nepojízdní. Také musíme zkontrolovat satelitní telefon a další zařízení.

7:45 – Nastává oblékání do nehořlavých obleků (punčochy, rolák, ponožky, kukla, kombinéza, rukavice a helma). To vše máme na sobě během závodu, kdy se teploty v kabině pohybují kolem 40 °C. Helmu a kuklu nasazujeme až na samotném startu.

8:00 - Odjezd z bivaku na start etapy, který je vzdálen od 50 do 500 km. Pro mě nejnepříjemnější záležitost, člověk musí být pozorný. Zde je ještě možné zastavit, kdyby bylo třeba cokoliv řešit.

13:00 – Na startu. Před ním máte ještě chvilku na vyřízení posledních nutností.  

13 - 18:00 – Přichází to nejpodstatnější, měřeny úsek, etapa kde všichni bojujeme ze všech sil a všichni chceme zvítězit! Obrovské nebezpečí a adrenalin!

18 - 21:00 - Přejezd z cíle etapy do bivaku. Čas něco málo sníst, hlavně doplnit tekutiny a být co nejdříve v bivaku, aby tým mohl začít pracovat na kamionu.

21:00 - Příjezd do bivaku, rozhovory, focení, převlékání z totálně mokrého oblečení, předání auta mechanikům, vyklizení kabiny. Pak dáme do pořádku také sebe.

22:00 – Přichází večeře opět od pořadatelů. Míváme steak, guláš, těstoviny prostě cokoli.

22:30 - Hygiena a jde se na kutě.

Takto vypadá denní program v ideálním případě, pokud jde vše podle plánu a nenastane žádná komplikace, porucha, nehoda.  

Macík

Macík

Macík

Macík

Macík

 

Foto: team

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.