OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jachtařka Veronika Kozelská Fenclová staruje v Ománu

Mistrovství světa třídy LASER RADIAL

Od 20. do 26. listopadu bude v Ománu bojovat o co nejlepší umístění na mistrovství světa Veronika Kozelská Fenclová. Kvalifikaci na olympiádu do Ria již má zajištěnou z loňského Santanderu, jde jí pouze o výsledek v závodě, v němž se sejde celá světová špička. Na startu uvidíme rovnou stovku závodnic ze 49 zemí.

foto: Kozelský

“V dějišti mistrovství v rezortu Mussanah Marina jsme byli již týden před začátkem závodu a pomalu jsme se tu aklimatizovali,” říká trenér a manžel Veroniky Jakub Kozelský. “Při příjezdu zde byly teploty kolem 34 ˚C a poměrně vlhko. Teplota vody kolem 27 ˚C. První tři dny tréninku jsme měli krásný vítr kolem 15 uzlů. Veronika se potýká s virózou, tak trénink nebyl moc intenzivní. Posledních pět dnů přípravy bylo zejména o odpočinku v chládku hotelového pokoje a pár hodin lehkého tréninku na vodě. O fyzické přípravě už nemůže být ani řeč. Naštěstí jachting není pouze o fyzičce, tak uvidíme jak to dopadne,” doufá Jakub.

foto: Loyd

Od 24. 11. Začíná na novém Zélandu mistrovství světa další olympijské třídy Finn. Ondřej Teplý, který se v létě stal juniorským mistrem světa, bude bojovat o kvalifikaci na olympiádu do Ria.

Text, foto: Eva Skořepová, PR Českého svazu jachtingu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.