OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Hvězda MLB Cal Ripken navštíví Českou republiku: povede trénink s dětmi a zúčastní se diskusí

Říká se mu „Iron Man“ a patří mezi nejzářivější hvězdy Major League Baseball a světového sportu. Cal Ripken jr. je proslulý neuvěřitelným rekordem, když odehrál 2632 zápasů za sebou! S týmem Baltimore Orioles vyhrál v roce 1983 Světovou sérii. Legenda a neskutečný dříč bude od 21. dubna týden v České republice! V průběhu svého pobytu se Cal Ripken bude věnovat dětem při tréninkových lekcích, s přednáškou vystoupí před českými trenéry a zúčastní se veřejných diskusí o baseballu a sportu obecně.

Člen baseballové síně slávy Cal Ripken jr. přijede do České republiky ve dnech 21. – 26. dubna 2018 a postupně navštíví Prahu, Plzeň a Brno. Jeho pobyt bude součástí projektů americké nejvyšší baseballové ligy MLB na propagaci baseballu a jeho popularizaci mezi mladými hráči a trenéry po celém světě.

Ripken

Jeho návštěva je organizována společně Českou baseballovou asociací a Velvyslanectvím USA v Praze ve spolupráci právě s Major League Baseball a s ministerstvy zahraničí ČR a USA. Ripken cestuje do České republiky jako speciální vyslanec Major League Baseball pro propagaci baseballu mezi mládeží a povede jako kouč řadu tréninkových jednotek určených dětem, a to jak v Praze, tak v Plzni a v Brně. Dále se setká s trenéry různých úrovní a zúčastní se veřejných diskusí o baseballu a o významu sportu pro zdravý rozvoj člověka.

Bude to úžasná cesta a jsem velmi poctěn, že budu mít příležitost předvést dětem sport, který miluji, a zároveň se seznámit s kulturou a historií České republiky. Těším se na řadu nových setkání a na příležitost prozkoumat další možnosti, jak pomoci propagovat baseball na mezinárodní scéně,” prohlásil Cal Ripken, který byl 19krát ve výběru pro All Star Game, dvakrát získal MVP a byl zvolen do Síně slávy.

Je pro nás velkou ctí, že si Cal Ripken vybral k návštěvě právě Českou republiku. Těším se, že představím tohoto legendárního Železného muže poprvé domácí veřejnosti. Jeho pobyt velmi pomůže růstu baseballu u nás. Již se nemůžeme dočkat soboty, kdy přivítáme Cala Ripkena v Praze,” dodal Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace.

Americké velvyslanectví v Praze podporuje Ripkenův pobyt podobně jako ČBA finančně a velvyslanec USA v ČR Stephen King poznamenal: „Jsem nadšen, že budu pracovat společně s Calem Ripkenem na prezentaci baseballu v České republice, tedy sportu, který je nedílnou součástí amerického života a kultury.“ Bude se jednat o jeho čtvrtou podobnou mezinárodní cestu, v minulosti již navštívil Čínu, Japonsko a Nikaraguu.

Baseball je považovaný za jeden z nejtěžších sportů zejména kvůli četnosti soutěžních zápasů. Vždyť baseballisté odehrají 162 utkání jen v základní části sezóny. Ani v jednom z nich nechyběl Cal Ripken po dobu 16 let! Za tu dobu se v 80. a 90. letech v MLB zranilo 5045 hráčů. „Ripken je jednou z největších baseballových ikon, proslul svým vztahem k tomuto sportu. Zároveň byl legendární spojkou pálící až za plot. On změnil pohled na tento defenzivní post,“ tvrdil Petr Ditrich, předseda ČBA.

S jeho návštěvou propojujeme další naše projekty. Připravujeme putovní výstavu prezentující historii českého baseballu a vliv USA na rozvoj tohoto sportu v České republice, a dále překlad a prodej dětské knihy o baseballu Horká hlava. Prodej bude zahájen v souvislosti s příjezdem Cala Ripkena,“ doplnil Petr Ditrich.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.