OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Frintová v úvodním závodě MS skončila v Aucklandu 14., Švarcovi se nevedlo, Čelůstka nestartoval

Auckland hostil úvodní závod seriálu mistrovství světa a na Nový Zéland dorazila světová triatlonová špička. Představili se i dva čeští reprezentanti a Vendula Frintová skončila na skvělém 14. místě. Přemysl Švarc závod nedokončil, když odstoupil v cyklistické části.

V. Frintová

V Aucklandu se bojovalo na tratích 1500m plavání, 40km na kole a 10km běhu, přičemž zejména cyklistická část byla hodně náročná. Závod zvládl nejlépe úřadující mistr světa Javier Goméz ze Španělska, pro kterého to je třetí vítězství ve třetím závodě v řadě. Přemožitele totiž nenašel ani v Mooloolabě a New Plymouthu. Druhý doběhl Brit Jonathan Brownlee, třetí pak Australan Aaron Royle.

Na start se z českých reprezentantů postavil jen Přemysl Švarc, ale po dobře zvládnutém plavání se mu nevedlo v cyklistické části a raději odstoupil. Cíl závodu kromě Švarce nevidělo dalších 18 triatlonistů, z toho 15 z nich nedokončilo právě cyklistickou část.

„Třetí závod v Oceánii a třetí neúspěch na kole. Plavání super, v kontaktu s hlavním polem, kolo mi bohužel nešlo a trpěl jsem. V šestém okruhu jsem z toho slezl, abych nebyl dojet o kolo. Už se těším na rovinatý WTS Cape Town a na pořádný trénink s cyklisty v Plzni,“ zhodnotil Švarc na facebooku.

Na Novém Zélandu byl i Jan Čelůstka. „Je první na čekačce, takže půjde na start a uvidí, jestli někdo nedorazí,“ hlásili Češi den před závodem z Aucklandu. Čelůstka ale nakonec do závodu nenastoupil. Za zmínku stojí skvělé 9. místo kamaráda českých reprezentantů Slováka Richarda Vargy. „Velká gratulace našemu braťjovi Rišovi. Byl neskutečný,“ napsal Švarc.

V ženách se představila Vendula Frintová a po dvou 22. místech ze Světových pohárů se tentokrát zaskvěla. V nadupaném startovním poli doběhla čtrnáctá, když na vítěznou Britku Jodie Stimpsonovou ztratila dvě a půl minuty. Druhé místo brala Anne Haugová z Německa, třetí doběhla další Britka Helen Jenkinsová.

Dalším závodem seriálu MS bude za tři týdny podnik v Kapském městě.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.