OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

FREE LITOVEL BOBR CUP - závod, který se nevzdává!


Free Litovel Bobr Cup 2013
- Extrémní závod tříčlenných štafet: Běh - MTB - Kajak

O titul na Free Litovel Bobr Cupu pojede i Jaroslav Kulhavý. To ještě Litovel nezažila. Na devatenáctý ročník mistrovství ČR extrémních tříčlenných štafet přijede i olympijský vítěz v MTB Jaroslav Kulhavý. Letošní závod slibuje velký boj o zlato, který se bude pravděpodobně nejvíce soustředit na tři týmy plné hvězd. Jaroslav Kulhavý spojí síly s běžcem Radkem Hüblem a kajakářem Tomášem Slovákem. Druhý reprezentační tým ČAES (Česká asociace extrémního sportu) se vydá na tratě v okolí Litovle ve složení Martin Frei (běh), Jan Hruška (MTB), Kamil Mrůzek (kajak). Největším soupeřem těmto dvěma družstvům by mělo být trio Trek ve složení Pavel Kubričan (běh), Jan Škarnitzl (MTB) a Karel Slepica (kajak).

foto: Bobor Cup

Předstartovní prognózy lehce favorizují trojici Hübl, Kulhavý, Slovák. Kromě olympijského vítěze v tomto týmu najdeme i osmého muže mistrovství České republiky v silničním běhu z Běchovic 2013 (Radek Hübl) a třetího muže prestižního říčního maratonu v Jižní Africe Hansa Fish 2013 Tomáše Slováka (obě soutěže se konaly minulý týden). Frei s Mrůzkem a Hruškou, který loni sliboval, že je to jeho poslední účast v boji o medaile, obhajují titul z roku 2012 a pro toto trio hovoří i další výsledky minulých ročníků. Martin Frei byl členem vítězného týmu v posledních třech letech a letos by rád zaútočil na čtvrté prvenství v řadě. Jan Hruška vyhrál poslední dva ročníky a spolu s devítinásobným mistrem světa v kajaku Kamilem Mrůzkem mají na svém kontě suverénně nejvíc Bobr cupových vítězství ve svých kategoriích. V barvách TREK však také jedou borci, kteří už mají něco za sebou. Pavel Kubričan si před týdnem doběhl v Běchovicích pro čtrnácté místo, Jan Škarnitzl v této sezoně vyhrál celkové pořadí českého poháru horských kol a Karel Slepica byl v tomto roce členem hlídky mistrů světa ve sjezdovém sprintu na divoké vodě. Samozřejmě toto není definitivní výčet všech favoritů, další týmy se navíc mohou přihlásit i v sobotu těsně před startem.

foto: Bobor Cup

V Litovli se vše připravuje na sobotu. Startovní a cílový areál se přesunul o 200 metrů od koupaliště k loděnici. Na louce před vodáckým kempem vyrostl most, který bude novým prvkem bobřích tratí. Mírně se přesunou také startovní a cílové brody. Jasně největší změny čekají na kajakáře. Nejprve přibude na začátek zhruba 300 metrů běhu, dále se změní brod pod jezem, který nyní bude výše proti proudu a následovat bude sjezd po rampě do náhonu, podjetí pontonového mostu (ten budou přejíždět cyklisté) a chybět nebude ani velmi zajímavý a netradiční skluz do cílové roviny na náhonu před loděnicí. V proudu je i stavba rampy pro cykloskoky do nové atrakce - big air bagu. Pořadatelé doufají v účastnický rekord, protože už nyní zaregistrovali 271 týmů. Do loňského rekordu už chybí pouze jedenáct týmů a každoročně ještě několik desítek trojic přibude v den závodu. Pro velkou účast hovoří i počasí, které hlásí na sobotní poledne slunečno a teplotu kolem deseti stupňů nad nulou. Chybět snad opět nebudou ani družstva, která neberou Free Litovel Bobr Cup až tak vážně a raději se díky svým převlekům zapojují do soutěže nejlepší Crazy team.

Více na stránkách www.bobr-cup.cz a v sobotu přímo v Litovli v areálu u loděnice.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.