OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Flying Phantom - CZE 78 David Křížek a Milan Harmáček Team

Posádka týmu MASTERLAN - David Křížek a Milan Harmáček v neděli odjíždí do francouzského La Baule v Bretani, kde se zúčastní historicky prvního závodu započítávaného do Flying Phantom Extreme Sailing Series.

Foto: Martina Barnetová 2017

Flying Phantom - Extreme Sailing Series

Sérii závodů extrémních foilujících (létajících) katamaránů absolvuje 15 přihlášených týmů z osmi zemí světa (CZE, ESP, FRA, GBR, GER, POR, SUI, USA). David Křížek a Milan Harmáček zahájili přípravu v únoru a v březnu v chorvatském Zadaru, ale podmínky letos nebyly moc příznivé. Následný trénink pak probíhal v Czech Sailing Centre Nechranice. Ani zde ale nevyšly ideální podmínky. Poslední možnost přípravy se tak naskytne 3 dny před závodem přímo v dějišti, tedy v zátoce La Baule ve Francii.

Vlastní závod bude možné sledovat na webových stránkách www.foilingbay.com, nebo přímo v místě konání. Podívaná to bude veliká. Kromě nejrychlejší dvouposádkové lodní třídy na světě, katamaránů Flying Phantom, zde budou startovat také létající Mothy, létající kity a windsurfy, ale také létající hydrofoilové surfy a paddleboardy. Pro náš tým MASTERLAN je závod započítáván do Flying Phantom Extreme Sailing Series, ale ta hlavní show pro početné divácké obecenstvo začne až koncem června na Madeiře, kde budou startovat i velké katamarány GC32.

V La Baule se vše naostro otestuje. Budou probíhat měření, kontroly vybavení, bezpečnostní a technické brífinky, ale také první tiskové konference, akce pro média, sponzory, charitu i pro veřejnost. Vše bude nesmírně náročné. Navíc je v plánu až 8 závodních rozjížděk denně s tím, že se vše započítává. Neplatí tedy pravidlo o škrtání nejhorších výsledků. Nasazení musí být stále 100%. O konečném výsledku v úvodním závodě sezóny vás budeme informovat.

Text: Alan Kučera - Team PR - MASTERLAN
Foto: Martina Barnetová 2017

Flying Phantom - Extreme Sailing Series:

La Baule, Francie 18.-21. května (úvodní závod)
Madeira, Portugalsko 29. června - 2. července
Evropa, 20.-23. července (místo bude upřesněno)
Hamburg, Německo 10.-13. srpna
Cardiff, Velká Británie 25.-28. srpna

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.