OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Fantastická Erbenová i s rýmou ovládla brutální závod Světového poháru Xterra ve Švýcarsku

O víkendu se ve švýcarském Vallee de Joux konal další závod Světového poháru Xterra, který byl i třetím dílem Evropského poháru. Na startu nechyběli čeští závodníci, kteří v zemi helvétského kříže zanechali výraznou stopu. Helena Erbenová ovládla závod žen a ve třech závodech evropské tour má na svém kontě dvě prvenství a jedno druhé místo. Mezi muži skončil Jan Kubíček čtvrtý, Pavel Jindra pátý a David Janda devátý. Devátá byla i Lenka Cibulková.

Kubíček

Kvůli studenému počasí bylo zrušeno plavání. Místo 1500 metrů ve vodě na triatlety čekalo 5 kilometrů běhu, po kterém následovalo 24 kilometrů na horském kole v bahně. A na závěr další běh dlouhý 10 kilometrů. Erbenová do Švýcarska cestovala jako favoritka, ale problém byl, že měla velkou rýmu.

Erbenová

"Mně to připadá naprosto neuvěřitelné, protože do Švýcarska jsem odjížděla s hroznou rýmou a kašlem. A uklidňovala jsem se tím, že to je alergie. A asi opravdu byla, tedy pořád je," popisovala šťastná Erbenová, která vnímala závod jako jeden z nejtěžších, který kdy jela. "Říkali to i ostatní a vlastně potvrdili, že duatlony jsou náročnější než triatlony," pokračovala.

Její vítězství se nerodilo lehce, ale bývalá reprezentantka v lyžování nakonec vše zvládla na jedničku. "Měla jsem velkou radost, že jsem do cíle mohla v klidu přinést českou vlajku. Po úvodním běhu jsem vyjížděla na doslova brutální blátivé kolo asi s půlminutovým náskokem na Renatu Bucherovou a Marion Lordblanchetovou. Ty mě na kole brzo dostihly. Renata se přese mě v blátě převalila a začala se mi vzdalovat. Sice jsem jí v dlouhých stoupáních viděla, ale z blátivé trati jsem měla velký respekt a podvědomě se šetřila na těžký běh. Do toho jsem vybíhala se ztrátou 1:15, ale už v polovině prvního okruhu jsem vedla a doběhla si pro první místo," hodnotila závod Erbenová.

O druhou příčku se vedl velký boj a nakonec se ze stříbra radovala Švýcarka Andrea Huslerová. Třetí doběhla Katrin Müllerová z Německa. Další Češka Lenka Cibulková skončila devátá.

V mužích se blýskli Jan Kubíček a Pavel Jindra. Prvně jmenovaný skončil čtvrtý, Jinda byl o příčku za ním. Jako devátý protnul cílovou pásku David Janda.

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.