OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Měsíc září právě skončil a přijde první říjnová sobota. Ta je už řadu let spjata v outdoorovém sportu s Litovlí a závodem tříčlenných štafet Free Litovel Bobr Cup. Letošní první sobota v říjnu připadá na šestého a toto datum mají výrazně zakroužkováno ve svém diáři všichni milovníci extrémních závodů.

Bobr Cup 2012

Za necelé tři týdny startuje Free Litovel Bobr Cup 2012 a to už poosmnácté. Také letošní ročník, kterým Bobr přestoupí z mládežnických let do plnoletosti, má tu čest být mistrovstvím České republiky v extrémním závodě tříčlenných štafet. Pořadatelé by rádi uctili tento zvrat v životě svého dítěte rekordním počtem týmů a tajně doufají v překonání magické hranice tisíce účastníků.

Loni se do pětačtyřiceti kilometrů tratí v okolí Litovle vydalo rekordních 262 tříčlenných týmů. Nyní je přihlášeno více než 190 týmů. On-line registrace probíhala do konce září za zvýhodněnou cenu pro tým. Po tomto datu je registrace možná také, ale již za plnou cenu.

Titul obhajuje NUTREND
Mistrovský titul před rokem vybojovalo trio Martin Frei (běh), Jan Hruška (MTB) a Václav Lagner (kajak) pod hlavičkou týmu NUTREND. Běžec Martin Frei je zároveň jediný, kdo vyhrál poslední dva ročníky v řadě. Chuť by si letos rád spravil i rekordman v počtu titulů Kamil Mrůzek. Nejlepší světový kajakář - sjezdař všech dob naposledy slavil právě s Freiem před dvěma lety. Loni v barvách hlavního sponzora PIVOVARU LITOVEL, ale na start nenastoupil, protože jeho běžec Roman
Skalský po zranění svůj úsek vůbec nedokončil.

Pokud se sejdou příznivé klimatické podmínky s kvalitní konkurencí, mohla by padnout i magická hranice dvou hodin. Nejblíže k jejímu prolomení bylo trio z týmu OLOMOUCKÝ DENÍK Pavel Faschingbauer, Jan Hruška a Kamil Mrůzek. Trojice elitních českých reprezentantů si s tratěmi v Litovelském Pomoraví poradila za 2:00.50 a k pokoření dvou hodin chyběla těmto třem elitním borcům necelá minuta.

Bobr, jak ho máte rádi
Free Litovel Bobr Cup 2012 bude téměř ve všech směrech tradiční. Stejné zůstávají tratě, v podstatě nezměněn bude doprovodný program a věřme, že standardně velmi dobrá bude i atmosféra tohoto jedinečného podniku. Bobr je sice označován za extrémní závod, ale každou ze tří disciplín si po krátkém tréninku může dovolit absolvovat téměř kdokoliv a mnoho závodníků tak i činí. Některé týmy dopředu vzdávají jakékoliv usilování o nejvyšší sportovní mety a chtějí si svůj start hlavně užít. K Bobr cupu, který vznikl před lety jako parodie na známý Dolomitenmann, neodmyslitelně patří recese. Ta soutěž neopustila ani v době, kdy nejlepší týmy dosahují světové úrovně. Stále tak vedle profesionálů, můžete na startu vidět běžce, cyklisty a vodáky v převlecích zdravotních sestřiček, rytířů nebo indiánů. Organizátoři tuto stránku závodu rádi podporují a tak ani letos nechybí vyhlášení kategorie Crazy team nebo ocenění největší modřiny. Uvidíme, jestli vyhlášená prohibice nenaruší tradiční „dopingovou" kontrolu vítězů těsně po dojezdu do cíle.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.