OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Eurocup v Hyeres skončil

V Hyeres v neděli 30. 4. skončil finálovými jízdami světový pohár olympijských tříd. Jediným českým závodníkem, který ve Francii startoval, byl Ondřej Teplý ve třídě Finn. Bohužel musel závod předčasně ukončit. „Chytly mě záda, byl jsem před světovým pohárem na tréninku v Marseille a už tam jsem to trochu cítil a v závodě jsem o nich prostě pořád věděl. Poslední den, kdy jsem závodil, se to už nedalo vydržet, tak jsme se rozhodli, že to nemá cenu se trápit vzhledem k mistrovství Evropy, které začíná za týden (jede se od 5. do 13. května v Marseille). Odjel jsem tedy domů s cílem se dát do pořádku a být fit na mistrovství Evropy,“ vysvětlil Ondra.

Foto Robert Deaves

Ve třídě Finn vyhrál Turek Alican Kaynar před Holanďanem Nicholasem Heinerem a Francouzem Jonathanem Lobertem.

Může nás ale těšit trenérský úspěch Jakuba Kozelského, manžela úspěšné olympioničky Veroniky Fenclové Kozelské, který nyní trénuje v zahraničí. Jeho belgické svěřenkyně závodící ve třídě Laser Radial v Hyeres zářily. Evi van Acker závod vyhrála a Emma Plasschaert skončila po vítězství ve finálové jízdě celkově devátá.

Foto Robert Deaves

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.