OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Devět dní - devět evropských metropolí - to je eTourEurope

eTourEuropeeTourEurope je nejnáročnější okružní jízda elektromobilů v Evropě. Celkem 15 týmů projede se sériovými vozidly nebo prototypy během devíti dnů devět zemí a urazí přitom výhradně „elektricky“ 4.200 km.

Cílem je předvést a nechat zažít v celé Evropě radost z elektrické jízdy a její výkonnosti.

www.eTourEurope.eu 

Organizátoři s potěšením zvou 15. května 2015 všechny fanoušky elektromobility, nejmodernějších i nejstarších elektromobilů na náměstí Jana Palacha / na Alšově nábřeží u Rudolfina.

etour - mapa

 

Start události je naplánován na 17:00h a skončí kolem 21:00h. Na místě vystoupí zástupci E Tour Europe se svými krátkými příspěvky, následně proběhne vyhlášení vítěze pátečního tažení. Slovo dostane i starosta Národního spolku pro elektromobilitu. Kolona elektromobilů do Prahy přijede ve dvou etapách, první kolem 17:30h, druhá má naplánován příjezd na 18:30h. Poté proběhne setkání a focení s e-auty.

Cílem akce je během 9 dnů zmobilizovat 1000 e-vozidel v rámci celé E Tour Europe a vytvořit tak dočasně největší evropskou elektromobilní komunitu. Jde o zábavu pro všechny a také o to, aby se místní řidiči e-vozidel seznámili a případně později podnikali společné výlety a další aktivity. Většina velkých evropských měst v současnosti klade velký důraz na podporu inteligentních řešení pro energetiku, dopravu a infrastrukturní (distribuční) sítě v rámci projektů Smart Cities. I toto je další cíl organizátorů, dostat o krok dále diskusi na téma elektromobily jako takové.

renault zoe

Vzhledem k místu konání akce se tento rok nepovedlo zajistit otevřené setkání fanoušků se svými elektromobily, v plánu je však zorganizovat a uspořádat v následujícím roce setkání na vybrané ploše v Praze, která kapacitně umožní masovou účast všech fandů elektromobilních aut.

Na letošní show bude možné vidět e-auta všech typů značek, se kterými se můžou zájemci vyfotit, prohlédnout si je a diskutovat nad jejich výkony a parametry. Věříme, že tato akce se stane v budoucnu součástí jedné elektromobilní E Tour Europe, která projíždí největšími evropskými metropolemi!

Program:

20:00 h – 20:30 h.

-          Vystoupení zástupců Národního spolku pro elektromobilitu
-          Vystoupení organizátora Werner Hillebrand-Hansen eTourEurope

20:30 h – 21:00 h.

-       Slavnostní vyhlášení vítězů

twike

inPage.cz - webové stránky, doména a webhosting snadno.