OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Erbenové se rozplynul sen o třetím titulu mistryně světa v řadě, na MS nepojede: Prioritou je zdraví, říká

triatlonČeská reprezentantka Helena Erbenová měla o nadcházejícím víkendu v Cogne bojovat na mistrovství světa v zimním triatlonu o třetí titul světové šampionky v řadě. Bohužel zdravotní stav jí do Itálie nepustí. Český triatlon tak přišel o žhavé medailové želízko nejen pro individuální závod, ale i pro závod smíšených štafet.


Heleno, zdravotní lapálie vás nepustí do Itálie obhajovat titul mistryně světa v zimním triatlonu. Co vás přesně trápí?
Zprvu to bylo nachlazení, pak se to ale změnilo v zánět dutin. Brala jsem jedny antibiotika, pak začala lehce s tréninkem a skolilo mě to znovu. Navíc se k tomu přidal ještě zánět průdušek.


Kde jste nastydla?
Nachlazení mě trápí už od začátku ledna, ale myslím, že největší zásluhu na tom měla skutečnost, že v letošním roce mě velice bavilo jezdit na biku venku. S novou devětadvacítkou jsem vyrážela ven mráz nemráz. Takže tam bych řekla, že jsem nastydla. A pak tomu napomohla skutečnost, že malé děti ve školce si předávají bacily jak na běžícím pásu a já mám doma malou dcerku, která do školky chodí.


Dá se říct, že jste to před sebou hrnula jako časovanou bombu?
Neřekla bych to tak dramaticky, ale vlastně to tak bylo. Dařilo se mi to držet tak nějak pod kontrolou, ale před jabloneckým zimním triatlonem jsem se už cítila dost mizerně a po závodě mě to skolilo úplně. Byl z toho akutní zánět dutin, takže jsem na pár dní lehla s antibiotiky. Když už to vypadalo lépe vyrazila jsem na trénink, jenže se do toho přidala ještě nemocná dcerka a po třech dnech tréninku jsem lehla znovu. Tentokrát se k tomu přidal ještě zánět průdušek.

Jak se nyní léčíte?
Mám další antibiotika, odpočívám, hodně piju, beru vitamíny.

Pomýšlíte už na trénink?
Teď momentálně vůbec, nová antibiotika jsem začala užívat teprve v pátek.

V Cogne jste měla obhajovat titul mistryně světa. Je to pro vás čára přes rozpočet, že závod budete muset vynechat?
Hodně mě to mrzí, že do Itálie nepojedu. Já jsem se na začátku sezony těšila na závodění. Ale opakované nachlazení mi naprosto změnilo plány.

Říkáte, že jste se do Itálie těšila. Měla jste nějaké ambice?
Těšila jsem se fakt moc a ambice měla vysoké. Chtěla jsem být do Itálie co nejlépe připravená na obhajobu titulu. Byla to šance získat třetí titul v řadě, což jsem vnímala jako velkou výzvu. Ale bohužel člověk míní a život mění. Takže snad příští rok.

Co zbytek zimní sezony? Uvidíme vás ještě v nějakém závodě Českého poháru?
Zatím vůbec nevím, jestli se v letošní zimní sezoně objevím na startu. Teď je pro mě prioritou dát se zdravotně dohromady a to nejen průdušky, ale také koleno, které mě začalo bolet v těch třech tréninkových dnech. Doufám, že to bylo jen z přetížení a že to nebude něco horšího. Přemýšlím, že by jsme po uzdravení jeli s dcerkou někam do tepla. A pak bych ráda už zase skočila do bazénu a pracovala na mém plavání, dokud by ostatní trénink byl ještě volnější. Letos jsem se přes zimu snažila plavat hodně, ale teď kvůli nemoci jsem v bazénu nebyla už dost dlouho. Ale jak jsem říkala, priorita je zdraví. Pak se budu moct vrhnout na trénink.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.