OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Erbenová s Jindrou ovládli druhý závod Českého poháru Xterra v Hořicích

V sobotu 8. června se v Hořicích v Podkrkonoší konal druhý závod Českého poháru Xterra. Po nedávných povodních nebyla ani stopa a sluníčko bylo tam, kde má být. Náročná trať terénního triatlonu přilákala do Hořic desítky závodníků, kterým kralovali Helena Erbenová a Pavel Jindra.

xtera

Kilometr plavání, 28 kilometrů na horském kole ve velmi členitém terénu v lese a 8 kilometrů běhu dalo všem triatlonistům řádně do těla. Plavecká část se odehrála v přírodním koupališti Dachová u Hořic. První z vody šel Jan Volár, který záhy poznal, jaké náročné je jet technické pasáže v terénu. Terénní specialisté ho brzy sjeli a on se jim díval po zbytek závodu jen na záda. I tak byl ale v cíli pátý.

Cyklistický drill v místním lese byl pro mnohé závodníky extrémním zážitkem se vším všudy. Podmáčená trať a náročné převýšení prověřilo fyzickou i technickou zdatnost terénních triatletů. Nejlépe si s místními nástrahami poradili nejvíce zkušení závodníci Pavel Jindra a Helena Erbenová.

"Neplaval jsem špatně, na kolo jsem šel okolo 15. místa a ve třetím okruhu jsem se už držel na prvním místě. Ale snesl bych ještě kopcovitější terén," smál se v cíli vítězný Jindra. "Bláta bylo málo, jediný těžší úsek byl na kopci, kde se dalo spadnout na obě strany ze stráně. Jinak super počasí, pěkný závod a krásné tratě," pochvalolval si rozbahněný terén a podmáčené cesty Jindra.

"Pavel Jindra sice říkal, že tam bláto nebylo, ale mně se zdálo, že ho tam bylo až až. Mně osobně vyhovují jiné tratě, ale jsem velice spokojená s tím, jak jsem to zajela. Musela jsem v jednom kopci ze sedla a tlačit," řekla v cíli Helena Erbenová. Závod se rozhodl v lese a v běžecké části si svá prvenství Jindra s Erbenovou pohlídali. Erbenová zvítězila i v Praze ve Žlutých lázních a je to pro ni druhý triumf v Českém poháru Xterra. Pro Jindru se jednalo o letošní premiérová vítězství.

Příští závod ČP Xterra přivítá 15. Června 2013 Ostrov u Karlových Varů a závod bude mistrovstvím republiky. "Škoda, že nemohu na republiku do Ostrova. Odjíždím na světovou Xterru do Řecka a mrzí mě, že na to pořadatelé nemysleli," prozradila termínovou kolizi Erbenová.

Erbenová

Výsledky: Český pohár Xterra, Hořice

Muži: 1. Pavel Jindra Eleven-Rubena test team 01:56:24.8, 2. David Janda Bike Gallery Cycling Team 01:58:33.1, 3. Václav Holub Velosport Valenta Scott Team 02:01:09.7, 4. Luboš Truhlář Tri sport team 02:01:21.9, 5. Jan Volár SK OMT Pardubice 02:05:50.3, 6. Tomáš Eberl Xteam BaNo K.V. 02:06.15.3.

Ženy: 1. Helena Erbenová Eleven-Rubena test team 02:06:10.6, 2. Ivana Loubková Eleven-Rubena test team 02:22:02.7, 3. Lenka Cibulková TJ Slavoj Český Brod 02:25:18.6.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.