OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Enge míří ze Setkání mistrů na thajský Festival rychlosti

Uplynulý víkend Tomáš Enge poprvé ve své kariéře vyzkoušel speciál bugy pro autokrosové závody, se kterým se zúčastnil na autodromu v Sosnové oblíbeného Setkání mistrů. Hned poté odletěl do Thajska, kde libereckého závodníka čeká poslední podnik zdejšího šampionátu. Enge zde bude bojovat o svůj první titul.
„Sosnovou jsem si náramně užil. Poprvé jsem startoval v bugině. Je to jako sedět ve formuli 1 akorát v terénu. Chvíli trvalo, než jsem si na velmi živou čtyřkolku zvykl, ale moc mě to bavilo. Za tuto příležitost děkuji Ctiradu Hájkovi a také Jakubu Kubíčkovi, od kterého jsem měl auto vypůjčené. Navíc o kvalitách vozu hovoří fakt, že jej stavěla autokrosová legenda Jaroslav Hošek,“ uvedl ke svému vystoupení Tomáš Enge, který ve své kategorii skončil třetí.

Setkání Mistrů

Tomáš Enge v Sosnové usedl také do elektrické formule, kterou zde představovali studenti Elektrotechnické fakulty Českého vysokého učení technického v Praze pro soutěž Formula Student.„Bylo to neuvěřitelné. Formule je velmi lehká a díky elektromotoru má vynikající akceleraci. Navíc obrovská křídla zaručují fantastický přítlak. Opravdu skvělý závoďák,“ poznamenal na práci studentů ex-pilot formule 1.

elektroformule

Již od úterý je český jezdec v Thajsku, a to na okruhu Bangsaen, kde jej čeká závěrečný podnik Thailand GT Series. Zde opět usedne za volant silného Camara GT3 týmu Vattana Motorsport. „Šéf týmu a závodník v jednom se nadcházejícího podniku účastnit nebude, což mi boj o titul trochu usnadní. Nebude to ale vůbec jednoduché, protože proti mně budou další silní jezdci našeho týmu. Samozřejmě budu dělat vše, co umím, abych měl v neděli důvod k oslavám,“ poznamenal k následujícímu víkendu Enge a dodal: „Tady už to žije od úterý. Pro Thajsko je tento závodní víkend velkým svátkem. Nejde zde jen o závody, ale je to opravdový Festival rychlosti. Myslím, že dorazí velký počet diváků, čemuž nahrává i krásné a teplé počasí.“

Tisková zpráva: www.tomasengeracing.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.