OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dvě české lodě míří na Rolex Giraglia Cup

Velký středomořský závod námořních jachet Rolex Giraglia Cup startuje již dnes o půlnoci. Na startu v San Marinu společně s 84 dalšími loděmi bude i HEBE SAILING TEAM, který jede v sestavě Jakub Havelka, Zdeněk Jakoubek, Zdeněk Sünderhauf, Tomáš Vika, Libor Hošek, Petr Solař, David Kovařík a Jirka Horáček.

Cíl je v Saint-Tropez, kam lodě dorazí během zítřka. K nim se přidá dalších cca 100 lodí včetně TŘI SESTRY SAILING TEAMU. Jeho start byl ale ohrožen. „Při převozu lodě začal z motoru vytékat olej. Vypadalo to, že oprava nebude možná a výměna motoru se do startu závodu nestihne. Nakonec Milan Hájek s Adamem Plhoněm po mnoha peripetiích s místem v marině a servisem v Antibes dokázali vytékání oleje zamezit a bylo rozhodnuto, že se závod pojede. Snad to vydrží a motor zvládne přejezd do Saint-Tropez a následné vyplouvání a zaplouvání do mariny,“ doufá jeden z majitelů a kapelník skupiny Tři sestry Tomáš Magor Doležal.

Od neděle do úterka se bude závodit v Saint-Tropez a ve středu v 10 hodin bude odstartován hlavní závod, jehož 240 Nm dlouhá trasa vede kolem majáku Giraglia na severu Korsiky do Janova. TŘI SESTRY SAILING TEAM  zde bude obhajovat stříbro z roku 2016, nyní ovšem s novou rychlejší lodí Swan 42 DARING SISTERS. Tým pojede ve složení Tomáš Magor Doležal, Radim Pařízek, Milan Hájek, Adam Plhoň, Pavel Satoránský, Ondřej Labuda, Petr Stoklásek, Jiří Michalčín, Aleš Tříska a Eva Skořepová. Do týmu HEBE se v pondělí přidá také Milan Koláček.

Zdroj: TZ a foto PR Českého svazu jachtingu

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.