OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dvacátý Free Litovel Bobr Cup slibuje vyrovnanou bitvu o vítězství

Bobr Cup

Dva dny před startem jubilejního dvacátého ročníku Free Litovel Bobr Cup je přihlášeno 249 tříčlenných týmů. „Registrace on-line už sice skončila ale v pátek i sobotu se zájemci budou moci registrovat i přímo na místě. O konečném množství týmů na startu se rozhodne až v sobotu. Lidé se hodně dívají na počasí. To by tentokrát mělo být dobré a tak se snad ještě další týmy přidají," přeje si za organizátory Tomáš Kutý z TJ VS Litovel. V loňském ročníku vyhrála trojice Radek Hübl, Jaroslav Kulhavý a Tomáš Slovák v barvách týmu Pivovar Litovel/OpavaNet před družstvem Trek a Ford/Exceed. Také letos se řada z loňských medailistů postaví na trať, ale jediným týmem, který z první trojice nedoznal obměny je trio Trek (Pavel Kubričan - běh, Jan Škarnitzl - MTB, Karel Slepica - kajak), které loni skončilo druhé. O prvenství budou rozhodně usilovat i týmy Pivovar Litovel (Pavel Brýdl, Michl Kaněra, Tomáš Slovák) a Ford/OpavaNet (Radek Hübl, Jiří Hudeček, Kamil Mrůzek). Do pořadí na stupních vítězů se budou snažit zasáhnout také formace BNG Team (Lichý, Damek, Hric - loni čtvrtí) nebo Kellys Bikeranch hřebci (Ondráček, Rauchfuss, Kabrhel). Černým koněm blížícího se Bobra je však trojice Ruma Sport (Jakub Zemaník, Martin Haman a Jonatán Šrámek), která má na prvním úseku nejlepšího českého juniora na dlouhých tratích Jakuba Zemaníka z SSK Vítkovice. Pozici největšího favorita potvrdil devatenáctiletý běžec minulý týden na závodě Běchovice - Praha, kde vyhrál mezi juniory a doběhl jako čtvrtý Čech v absolutním pořadí a třeba Radka Hübla porazil o 39 sekund.

„Jak už jsem naznačil, tak počasí by mělo být příznivé, to znamená bez deště a s teplotou kolem patnácti stupňů. Tratě jsou sice zatím mokré a místy blátivé, ale voda v řece nestoupla, takže i když v posledních dvou dnech dost pršelo, brody budou úplně v pohodě. Na Templu to je tak maximálně do půli lýtek, takže fakt pohoda," informoval o stavu tras těsně před startem Tomáš Kutý z TJ VS Litovel, která Free Litovel Bobr Cup pořádá. „Tratě zůstaly stejné jako v loňském roce. Po loňských zkušenostech, kdy byl areál startu a cíle poprvé za loděnicí, se akorát lehce upravuje tak, aby se závodníci i diváci cítili lépe. Součástí závodu bude letos nově pumptrack, který v prostoru startu a cíle vyrostl a který okoření trať cyklistů. Bude to i zajímavé místo pro diváky, kde na krátkém úseku uvidí, jak si borci poradí s technicky náročnou pasáží," popisuje za pořadatele závod Tomáš Kutý.

Také letos je připraven bohatý doprovodný program a to sportovního i kulturního charakteru. Hrátky na vodě i na suchu, půjčovna seakajaku, programy pro děti, exhibice na kolech a samozřejmě i večerní after párty s živou hudbou. k tomu všemu navíc organizátoři osobně uvařili 100 sudů speciálního Litovel - Bobr piva, které se bude konzumovat pouze na závodě Free Litovel Bobr Cup. Více informací na webu www.bobr-cup.cz a facebooku www.facebook.com/bobrcup.

Keep Bobring!

David Knebel, závod Free Litovel Bobr Cup

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.