OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Závěr hlavní triatlonové sezony ukončil v Příbrami závod Klasik Duatlon, který byl posledním dílem Českého poháru v dlouhém triatlonu FORD CZECHMAN TOUR. V areálu koupaliště Nový rybník byli nejrychlejší Petr Minařík a Jana Candrová.

Minařík

V Příbrami se bojovalo na tratích 5 kilometrů běhu, 60 kilometrů na kole a 15 kilometrů běhu. Počasí závodníkům přálo a po krátkém běžeckém úseku se pořadí formovalo v cyklistické části. Nejrychlejším časem se do čela probojoval Jaroslav Brynda a jeho náskok se zdál dostatečný. Jenže to by na trati nesměl být Petr Minařík, který díky výbornému běhu nakonec protnul cílovou pásku jako první.

„Byl to těžký závod, což dokazuje, že trval přes tři hodiny. Na kole si udělal Jarda Brynda velký náskok a měl jsem obavy, že ho už nedoženu, ale pravidelným tempem se mi to čtyři kilometry před cílem povedlo. Kvůli Příbrami jsem obětoval účast na sobotním Kladenském maratonu. Ten bych asi vyhrál, protože ho jsem schopný běžet za 2:30 a vítěz dosáhl času 2:41,“ prohlásil v cíli Minařík, který nemá na běhání kvůli rodině tolik času, ale rád si zajezdí na kole. Proto si rodák ze Zlína občas zkusí duatlon.

Ani Jana Candrová, která ovládla závod žen, se nepohybovala po většinu trati na prvním místě. „Závodila jsem si podle svého, protože jsem nevěděla, jestli se na mě neprojeví únava z Ironmana v Německu před třemi týdny. Na kole mi Ivana Loubková poodlejela, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, protože se jela náročná kopcovitá trasa. V běhu jsem pak mladší soupeřky postupně dobíhala a před Ivanu se dostala v půlce druhého běhu,“ vykládala sedmatřicetiletá Candrová, která se vrátila do triatlonových závodů po mateřské pauze a cílem v areálu Nový rybník proběhla společně se svými dětmi.

start

Výsledky: Klasik Duatlon Příbram (5-60-15)

Muži: 1. Petr Minařík (Titan Sport Zlín) 3:01:51,8, 2. Jaroslav Brynda (Tri Star Kučera) 3:04:24,4, 3. Jan Jakubíček (SK Slavia Praha) 3:06:13,5, 4. Stanislav Cibulka (Iron StartovaliBeroun) 3:06:25,2, 5. Luboš Truhlář (Tri Sport Team) 3:06:58,9, 6. Jan Hradecký (E-On Triatlon Team) 3:08:19,6.

Ženy: 1. Jana Candrová (B a H Triatlon Č. Budějovice) 3:23:54,3, 2. Ivana Loubková (Cyklorenova Cvikov) 3:24:53,3, 3. Simona Vykoukalová (Rocktechnik Triatlon)3:26:52,5, 4. Lenka Králová (Etriatlon Team) 3:27:48,8, 5. Dagmar Svěráková (FTVS Praha) 3:31:29,7, 6. Kateřina Loubková (Cyklorenova Cvikov) 3:34:24,9.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.