OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Druhá etapa přinesla zlepšení všech z Bonver Dakar Projectu!

Duny, skoky přes ně, všude písek a horko, zkrátka už pořádný Dakar přinesla druhá etapa jihoamerického dobrodružství. Zatímco ta první měla pouhých třináct měřených kilometrů, nedělní nabízela už 242 ostrých km. A celý Bonver Dakar Project si v ní vedle velmi dobře. Všichni piloti nového závodnického uskupení si ve svých kategoriích polepšili!

Z šesti odvážných pilotů kamionů je na tom zatím nejlépe Martin Kolomý. Před dnešní třetí etapou je se svou Tatrou čtvrtý absolutně. Další Tatrovák a „otec myšlenky" BDT Tomáš Vrátný také výrazně postoupil. Po jedenáctém
etapovém místě umístění je v tabulce dvanáctý.
„Druhá etapa byla pro nás mnohem lepší než první. I tak si jsem ale vědom dvou chyb, které nesmím opakovat. Jednou jsme se málem převrátili, to když se auto naklonilo na levé přední kolo. Pak jsme zbyteční uvízli v jednom úzkém místě a ztratili kvůli couvání," vypráví z Peru Ostravan Vrátný. „Ale jinak jsme spokojení. Máme dobrý základ pro další etapy."

Podobně líčil své dojmy i Martin Kolomý. „Všechno bylo v pohodě. V navigační pasti jsme nechal patnáct minut, ale pak jsme zase něco stáhli," líčí bruntálský bojovník.

Bonver Dakar Project (www.bonverdakarproject.com) vznikl pro Rally Dakar 2013 spojením stájí Czech Dakar Team, KM Racing a Dakar Holland Team.

Bonver Dakar Project po 2. Etapě Pisco – Pisco:
Spojovací úsek: 85 km
Rychlostní zkouška: 242 km

Kamiony:
4. Kolomý (Czech Dakar Team/Tatra) -19:13 na prvního
8. Valtr (KM Racing(LIAZ) -30:26
12. Vrátný (Czech Dakar Team/Tatra) -37:16
18. Spáčil (Czech Dakar Team/LIAZ) -1:16:24
20. Vildman (KM Racing/LIAZ) -1:24:19
40. Schoo (Dakar Team Holland Team/Tatra) -3:00:03

Motocykly:
50. Pabiška (KM Racing/Yamaha 450) -35:36
73. Veselý (Czech Dakar Team/Yamaha 450) -53:50

Přidat komentář

dvě na druhou rovná se?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.