OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Draci zvítězili v evropském Poháru CEB

Draci Brno zvítězili v Evropském basebalovém poháru a vybojovali tak pro Českou republiku místo v Poháru Mistrů. Již před začátkem turnaje hlásil současný mistr republiky, že chce bojovat o vítězství. Také složení týmů letošního poháru CEB je pasovalo do role favorita. Tu nakonec potvrdili již v základní části, kterou prošli bez zaváhání a do semifinále postoupili z první příčky.

V bojích o medaile se museli popasovat s francouzským vicemistrem ze Senártu. Důležitý souboj vyzněl lépe pro českého mistra, který tak postoupil do nedělního finále. V něm se jim do cesty postavil druhý český zástupce na turnaji Eagles Praha. Díky tomu tak bylo jisté, že Česká republika má zajištěné místo v příštím ročníku Poháru Mistrů.

Oba soupeři přistoupili k zápasu zodpovědně a snažili se vybojovat vítězství. Po bezchybném výkonu nadhazovače Petra Minaříka a dohazujícího Martina Schneidera se po výhře 5:0 mohli radovat baseballisté z brněnské metropole. Draci tak po vítězství v Evropské lize a Federálním poháru v minulém roce pokračují ve sbírání evropských trofejí.

„Jsem spokojený s vítězstvím na turnaji,“ řekl po skončení finále manažer Draků Arnošt Nesňal. „Potvrdili jsme roli favorita. České finále ukazuje sílu českého baseballu a jsem přesvědčený, že nám místo v Poháru Mistrů patří. Ukázali jsme, že když přijde řada těžkých zápasů, tak dokážeme hrát vyrovnaně, což je pro nás dobrý signál před extraligovým playoff.“

Draci opanovali nejen samotný turnaj, ale také většinu týmových a individuálních statistik. Proto nikoho nepřekvapilo, když si cenu pro nejužitečnějšího hráče odnesl brněnský matador Petr Minařík.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.