OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dětský aquatlon zahájil triatlonový TRIEXPERT TRIPrague v Praze

triatlon

V pátek ve tři hodiny odpoledne odstartoval televizní moderátor a triatlonista Stanislav Bartůšek první rozplavbu v rámci aquatlonového závodu. „Letos je na startu víc dětí než vloni, takže jsme rádi,“ řekla spokojeně Lenka Kovářová, předsedkyně triatlonové asociace. Závodilo se v několika věkových kategoriích, podle věku čekala děti různá vzdálenost v bazéně Sokola Tyršův dům, který je jedním z partnerů TRIEXPERT TRIPrague. Závodu se zúčastnily i dvojčata vynikajícího triatlonisty Filipa Ospalého. „Přijel jsem do Prahy s celou rodinou a jsem rád, že i děti mají sportovní vyžití. Plavání ani běh zatím nijak speciálně netrénují, ale oba sporty dělají rády,“ řekl. Z výrazu jejich tváří bylo vidět, že bojovnost jim, stejně jako tátovi, nikterak nechybí. Na plavecké části byla rychlejší osmiletá Alice, v běhu se zase dařilo více jejímu bratrovi. „Závod měl pěknou atmosféru i organizaci,“ dodal jejich otec, který působil v roli startéra běžecké části. Jako loňský vítěz a medailista z letošních zahraničních závodů bude zítra v roli velkého favorita hlavního závodu.

Předsedkyně ČTA Lenka Kovářová zhodnotila aquatlonový závod slovy: „Děkujeme za výborné zázemí Sokola a možnost upořádat závod v jeho nejbližším okolí. Myslím, že se závod vydařil i díky krásnému počasí,“ uvedla těsně po závodě a odběhla chystat slavnostní vyhlášení nejrychlejších dětí. Jednu z medailí si odváží i Matěj Procházka, syn pražského Ironmana Davida Procházky, který vloni závodil na slavném Ironman Hawaii a jak je vidět, jablko nepadá daleko od stromu.  

triatlon

V sobotu v devět hodin ráno je na programu MINI TRIPrague pro širší sportovní veřejnost, hodinu po poledni hlavní závod na halfironmanské vzdálenosti. Po doběhu posledního závodníka se na Střeleckém ostrově začne chystat kapela The Tap Tap, která hraje od 21 hodin hned po slavnostním vyhlášení.

plavání

běh triatlon

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.