OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Spojení vodního slalomu a biatlonu baví. Čtvrtý ročník Riverside Crossu znovu přilákal světové hvězdy.

Už počtvrté se olympijské hvězdy sešly na pražské Náplavce. Za podpory hlavního města Prahy a městské části Prahy 2 se tam v úterý uskutečnil čtvrtý ročník exhibice ČEZ Prague Riverside Cross, která je netradiční kombinací vodního slalomu a biatlonu.

„Pro letošek jsme změnili lokalitu, posunuli jsme se do klidnější části na druhou stranu Náplavky a znovu se nám podařilo přilákat téměř dva tisíce fanoušků. Těší nás, že se sportovci dokáží odreagovat a uvolnit před víkendovým Světovým pohárem,“ pochvaloval si Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency. 

„Bavili se všichni zúčastnění, klaplo nám i počasí. Jsem nadšený, že si akce získává na popularitě a stává se z ní tradice,“ doplnil Vavřinec Hradilek.

Závodilo se ve třech kategoriích – K1 muži a ženy, C1 muži a VIP, kde na vodě poměřili své síly třeba olympijští vítězové David Svoboda a Eva Samková, bývalý skikrosař Tomáš Kraus nebo horolezec Marek Holeček.

Riverside Cross

Závodníci začínali každou jízdu sjezdem z třímetrové rampy, pak museli projet pěti brankami a dostali se ke střelnici. Na rozdíl od biatlonu se ale místo trestných koleček otáčeli kolem vlastní osy.

„Největší zrádností jsou vlny, s člověkem to hází ze strany na stranu a je těžké mířit,“ přiblížil Vít Přindiš, jenž v minulosti ČEZ Prague Riverside Cross dvakrát ovládl. „Každopádně jsem si to zase moc užil. Fantastičtí byli i diváci, snad jich hodně přijde i o víkendu do Tróji.“

Kategorii VIP osobností vyhrál bývalý snowboardista Michal Novotný, mezi ženami v K1 uspěla Jessica Fox, nejlepším kanoistou byl Matyáš Lhota a „královskou“ disciplínu K1 mužů si podmanil Slovák Jakub Grigar.

„Skvělá akce, moc jsem si to užila. Jen nejsem tak dobrá střelecky, takže jsem se ve vodě pořádně vykoupala,“ smála se Amálie Hilgertová. „Sejdeme se tu všichni kamarádi a pokecáme v uvolněné atmosféře, nikdo nic nehrotí, jen se ze srandy hecujeme,“ dodal Jakub Grigar.

Riverside Cross

Prostor v rámci exhibice dostali také paddleboardisté či biker Petr Kraus. V ČEZ Energy zóně si mohli paddleboard zapůjčit i návštěvníci, stejně tak přispět na dobrou věc pomocí aplikace EPP. Na oranžových rotopedech Nadace ČEZ návštěvníci vyšlapali přes 100 000 Kč, které byly rozděleny organizacím ALSA a Pomocné tlapky o.p.s.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.