OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Čtvrté místo mezi nováčky v La Solitaire URGO Le Figaro

Milan Koláček má za sebou svoje první La Solitaire URGO Le Figaro. Skončil na čtvrtém místě mezi nováčky. Na svém kontě však má i jedno prvenství. Stal se prvním Čechem, který si dovolil změřit síly s nejlepšími světovými profesionálními sólovými jachtaři v nejnáročnějším závodě.

Do cíle poslední etapy doplul Milan dnes ráno. Za sebou měl téměř čtyři extrémně těžké dny a noci na moři, více než 500 mil v náročných vodách západní Bretaně a kanálu La Manche. Tím nejnáročnějším tentokrát nebylo bouřlivé počasí, ale naopak absence větru na počátku etapy, která Milana odsunula až do čtvrté desítky startujících. Z této pozice se pak jen velmi těžko probojovával zpět. 

Milan Koláček

Od chvíle, kdy se zvedl vítr a podmínky se srovnaly, dokazoval náš reprezentant svoji kvalitu a ve vyrovnaném startovním poli se začal probojovávat dopředu. Se spinakerem je znát, že Milan patří mezi nejrychlejší. 

I když Milan bojoval ze všech sil, do cíle již mnoho nezbývalo. Nakonec z toho byla 29. příčka v poslední etapě, jen 50 minut za vítězným Charlie Dalinem. 

V celkovém pořadí závodu skončil Milan při své premiéře mezi ostřílenými harcovníky ve středu startovního pole na 21. příčce. Celkově zvítězil Nicolas Lunven na Generali, před Adrienem Hardym na Agir Recouvrement a Charliem Dalinem Na Skipper Macif 2015. Mezi nováčky je z toho výborné čtvrté místo.

Konečné výsledky najdete zde.


Fotografie Yan Zedda, Eva Skořepová 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.