OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Čeští truckeři zářili na HunGarian Baja

Kolomý obhájil vítězství, Vršecký i s problémy druhý a Martin Macík dokončil bronzový!

Oba jezdci týmu Tatra Buggyra Racing si v nedělních testech udrželi první a druhé místo. Posádka týmu KM Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva na HunGarian Baja vybojovala 3. místo. Testování nového závodního kamionu pro Dakar 2017 je v plném proudu, výsledky jsou výborné, nový vůz má oproti předchozímu modelu podstatně lepší jízdní vlastnosti. 

V celkové klasifikaci si Miroslav Zapletal s polákem Momotem dokázali udržet celkové 3. místo za bezchybným Mikko Hirvonenem na Mini a další posádkou Menzies - Mortensen také na voze Mini.

Macík

Po čtvrtečních přejímkách, které tým KM Racing absolvoval zcela hladce, obdržela posádka startovní číslo 73. Na trať pátečního prologu proto vystartoval Macíkův temný vůz, řečený Franta, jako třetí kamion. „Skoro polovinu prologu, který se jel v šeru, jsme strávili jízdou za místním závodníkem, který se pro prach a tmu nedal předjet a zdržoval nás minimálně čtyři km z celkových jedenácti. I přesto se nám povedlo vydobýt si do první sobotní rychlostní zkoušky druhé startovní místo,“ popisuje Martin Macík.

První část sobotní dopolední jízdy si posádka týmu KM Racing v novém kamionu výborně užívala. Blátem a vodou projížděla trať pro další vozy. Ve druhé polovině ale Martin Macík ve skoku přidal více, než bylo optimální a vychýlil tak Frantovi osu kol. Zbylých 35 kilometrů do cíle pak byl Martinův kamion nucen pokračovat v režimu, který nedovoloval plný výkon. Přesto černá liazka dojela do cíle jako třetí a ztráta nebyla velká, 3,5 minut na druhého a 7 minut na prvního. Druhou odpolední etapu pak vůz týmu KM Racing vyhrál. Sobota tak přinesla celkové třetí místo.        

Hungarian Baja

„Musím říci, že se závody stále neuvěřitelně zrychlují. A zrovna tady v Maďarsku už jsem se učil úplně jinou závodní techniku. Určitě ji využiji i na Dakaru, protože díky rychlosti pak častěji odcházejí brzdy a bez nich to prostě nejde. Zkrátka, sladit auto a styl jízdy je úplná alchymie,“ popisuje Martin Macík.

A celkové třetí místo se posádce podařilo uhájit i během dvou nedělních rychlostních zkoušek. Dopolední trať projela tmavá liazka s druhým nejlepším časem a odpolední úsek se české posádce podařilo zvládnout na třetím nejlepším místě. V celkovém hodnocení to znamenalo pódiové umístění a Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva si z HunGarien Baja vezou bronz. „Závody, jako Baja HunGaria mi hodně pomáhají, vždycky si přivezeme nové zkušenosti. A na nich je úspěšné zdolání Rallye Dakar hodně postaveno,“ říká Martin Macík. 

Připravenost posádek i techniky prověří na konci srpna ještě Baja Poland, kde se opět potkají jako soupeří oba české týmy. Souboj Tatra Buggyra Racing a KM Racing tak může pokračovat.

HUNGARIAN BAJA, 7th Race of World Cup, VESZPRÉM

Overall qualification. Cars: 1. Mikko Hirvonen, Michel Perin (Finnish, French) 5:19:07, 2. Menzies, Mortensen (American, Mini All4) + 6:04 min., 3. Zapletal, Momot (Czech, Polish, Hummer) + 7:19 p h., 4. Osváth, Farnadi (Hungarian, BMW X6) + 14:23 min.

Trucks: 1. Martin Kolomy, David Kilian, René Kilian (Czech, Tatra) 3:45:58, 2. Vrsecky, Kalina, Stross (Czech, Tatra) + 6:47 min., 3. Macik, Mrkva, Tomasek (Czech, Liaz) + 13:09 min.

foto: KM Racing team

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.