OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Čeští taekwondisté přivezli všechny cenné kovy ze Slovenia Open

Do sbírky ocenění pro české bojové umění Taekwondo přivezli všechny tři medaile. Tentokrát to byla reprezentace v olympijském sportu kyorugi, tedy volném boji.

Ve slovinském Mariboru se konal první evropský G-turnaj v letošním roce, kterého se zúčastnila česká reprezentace. V sobotu Česko reprezentovalo osm seniorů a jeden závodník v kadetské kategorii. V neděli se pak na tatami pod českými barvami k boji připravilo sedm juniorských zápasníků.

Z výše uvedených se podle slov trenéra Viktora Jankovského nejlépe vedlo dvěma závodnicím – seniorkám a jedné juniorce, konkrétně Dominice Hronové, Ivetě Jiránkové a Petře Štolbové.

„Dominice se po třech vyhraných zápasech podařilo ovládnout kategorii do 49 kilogramů, ve které na Slovenii nenašla přemožitelku. Stejný počet vítězství absolvovala i Iveta, které však tento výsledek v o trochu nabitější kategorii stačil „pouze“ ke stříbrnému umístění,“ vysvětlil Jankovský s tím, že Iveta podala skvělý výkon, ale soupeřka ve finále jí bohužel utnula naděje na druhé seniorské zlato. „I tak se našim dívkám podařilo společně s Míšou Kubíkovou, která vyhrála jeden zápas vybojovat celkové 3. místo v ženské seniorské kategorii!

Medailovou sbírku zkompletovala Petra Štolbová, která si dvěma vítěznými zápasy došla pro bronzovou medaili poté, co v semifinále nestačila na chorvatskou soupeřku, pozdější vítězku váhové kategorie do 59 kilogramů.

Barbora Walterová Benešová - Tisková mluvčí Czech Taekwondo federation

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.