OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Čeští jachtaři mezi 25 nejlepšími posádkami světa

Finnaři Ondřej Teplý, juniorský mistr světa, a Michael Maier, účastník pěti olympiád pojedou finále STAR SAILORS LEAGUE 2018.

Na Bahamách odstrtovalo finále STAR SAILORS LEAGUE 2018. Stejně jako každý rok se jej zúčastní 10 nejlepších týmů světové stáristické ligy a 15 VIP posádek z různých lodních tříd. Letos na tomto velmi významném závodě se zvučnými jmény světové jachtařské elity máme dva české zástupce!

Aktuální juniorský mistr světa třídy Finn Ondřej Teplý a několikanásobný veteránský mistr světa téže třídy a účastník pěti olympiád Michael Maier budou závodit proti sobě… Ondra bude kormidlovat a na kosatce s ním pojede zkušený závodník třídy Star Řek Antonis Tsotras, účastník olympiády v Londýně. Michala si jako kosatníka vybral maďarský Finnař Zsombor Berecz, aktuální mistr světa této třídy.

Čtyři dny budou probíhat kvalifikační souboje a 8. prosince se uskuteční finále, jehož vítěz získá odměnu 200 000 USD. Závod můžete sledovat živě s živými komentáři na oficiálních stránkách SSL:

http://www.starsailors.com/regatta/1514,ssl-finals-5

Nebo na:

https://www.facebook.com/StarSailorsLeague/

https://www.youtube.com/channel/UCslTs2hZG7d08VYH_mLGSUg

https://twitter.com/SailorsLeague

https://www.instagram.com/starsailorsleague/

Startovní listina:
Ondrej Teply (CZE) - Antonis Tsotras (GRE)

Zsombor Berecz (HUN) - Michael Maier (CZE)

Iain Percy (GBR) - Anders Ekström (SWE)

Robert Scheidt (BRA) - Henry Boenig (BRA)

Paul Cayard (USA) - Arthur Lopes (BRA)

Kevin Peponnet (FRA) - Mark Strube (USA)

Ruggero Tita (ITA) - Enrico Voltolini (ITA)

Jorge Zarif (BRA) - Pedro Trouche (BRA)

Pavlos Kontides (CYP) - Markus Koy (GER)

Tonči Stipanovic (CRO) - Frederico Melo (POR)

Freddy Lööf (SWE) - Edoardo Natucci (ITA)

Max Salminen (SWE) - Johan Tillander (SWE)

Šime Fantela (CRO) - Antonio Arapovic (CRO)

Mateusz Kusznierewicz (POL) - Dominik Zicky (POL)

Diego Negri (ITA) - Frithjof Kleen (GER)

Gerogy Shayduko (RUS) - Vitalii Kushnir (UKR)

Lars Grael (BRA) - Samuel Gonçalves (BRA)

Xavier Rohart (FRA) - Pierre-Alexis Ponsot (FRA)

Hamish Pepper (NZL) - Steve Mitchell (GBR)

Francesco Bruni (ITA) - Nando Colaninno (ITA)

Mark Mendelblatt (USA) - Brian Fatih (USA)

Eivind Melleby (NOR) - Joshua Revkin (USA)

Geroge Szabo (USA) - Roger Cheer (CAN)

Augie Diaz (USA) - Bruno Prada (BRA)

Guido Gallinaro (ITA) - Kilian Weise (GER)

 

Startující jachtaři celkem získali:

8x Olympijské zlato

7x Olympijské stříbro

9x Olympijský bronz

27x Titul mistra světa ve třídě STAR

20x Titul mistra světa v olympijských třídách

1x Vítězství Louis Vuitton Cup

1x Vítězství Volvo Ocean Race 


Časový plán závodu: 
úterý 4. 12. ve 13.00 (GMT -5) max 2 rozjížďky
středa 5. 12. v 11.00 (GMT -5) max. 4 rozjížďky
čtvrtek 6. 12. v 11.00 (GMT -5) max. 4 rozjížďky
pátek 7. 12. v 11.00 (GMT -5) max. 4 rozjížďky
sobota 8. 12. v 11.00 (GMT -5) čtvrtfinále, semifinále a finále

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.