OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Český pohár Xterra vyvrcholí Krušnomanem, triatlety čeká převýšení přes 2 tisíce metrů

V sobotu 31. srpna se ve sportovním areálu Klíny koná poslední závod Českého poháru Xterra s názvem Xterra Krušnoman triatlon. Na triatlety čekájí náročné tratě. Převýšení hlavního závodu je 2100 metrů.

Pražské Žluté lázně, Hořice, Ostrov, Davidův Mlýn a Prachatice. To jsou místa, která už letos závod Českého poháru Xterra hostila. Nyní je tu poslední závod prestižního seriálu, který pořádá Česká triatlonová asociace, a tím je Krušnoman.

Jindra

Tento závod má tradici již od roku 2012, takže letos se jede jeho 12. ročník. V hlavním závodě se bude bojovat na tratích 1,5 kilometru plavání, 33 kilometrů na kole a 8 kilometrů běhu. Triatleti budou muset zdolat převýšení 2100 metrů. Připravena je i snazší varianta Xterra Easy s celkovým převýšením 1500 metrů na zhruba polovičních distancích. Nechybí ani závod pro děti s názvem Xterra MINI, který se jede jako duatlon.

Největší hvězdou závodu by měla být letos nezastavitelná Helena Erbenová, která vyhrává, co se dá. Stala se první českou mistryní světa v terénním triatlonu a dominovala řadě závodů Světového poháru. Mezi muži je největším favoritem na vítězství reprezentant Pavel Jindra.

Dětské závody startují v 10:30 hodin, hlavní závod společně se závodem Xterra Easy mají start ve 12 hodin.

Přidat komentář

dvě na druhou

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.